Pięknie zmodyfikowany zestaw do wożenia plonów – pszenica i ziemniaki, ciąg dalszy

To projekt, który szerzej opisywałem na początku lipca, w artykule zatytułowanym Volvo z ziemniakami i pszenicą na polikach – rolniczy tuning w projekcie z Pomorza. Teraz wracam jednak do tematu, by pokazać Wam bardzo efektowną aktualizację, mającą formę pięknie zmodyfikowanej wywrotki.

W ramach wstępu przypomnę, że za całym projektem stoi gospodarstwo rolne Baranowski spod Lęborka. Przedsiębiorstwo to dysponuje wielkohektarowymi uprawami różnego typu, a przy tym dysponuje też własnymi ciągnikami siodłowymi, które zwykle można spotkać w trasie pod wywrotką. Stąd więc wziął się pomysł, by stopniowo przedstawić działalność gospodarstwa właśnie na ciężarówkach, rozpoczynając akurat od ziemniaków i pszenicy.

Pierwszym elementem układanki było Volvo FH 500 Globetrotter, przygotowane w artystycznym warsztacie lakierniczym Badstaff art z Chojnic. To właśnie tam lewa strona kabiny otrzymała motywy związane z uprawą pszenicy, natomiast po stronie prawej pojawiły się malunki prezentujące uprawę ziemniaka. Dzisiaj kontynuację tego zamysłu możemy zaś zobaczyć na naczepie, będącej fabrycznie nową, rolniczą wywrotką Stas Agrostar.

Naczepa świeżo po pomalowaniu:

Naczepa również trafiła pod pistolet chojnickiego artysty, wyjeżdżając z warsztatu z dwoma imponującymi malunkami. Pierwszy z nich, umieszczony na lewej stronie wywrotki, prezentuje przy pracy kombajn zbierający pszenicę. Tym samym przedłużono więc motyw zastosowany na lewym boku ciągnika. Za to po prawej stronie, również analogicznie z ciągnikiem, możemy zobaczyć kombajn uczestniczący w zbiorze ziemniaków.

Wykonanie malunków i jakość odwzorowania detali – wszystko to robi wprost ogromne wrażenie, zwłaszcza gdy przypomnimy sobie, że to zupełnie ręczna praca, nanoszona na kabinę całymi tygodniami. A do tego trzeba po prostu przyznać, że cały zestaw stworzył pięknie zgraną kompozycję, zachwycającą nie tylko lakierem, ale też odpowiednio dobranymi, polerowanymi dodatkami. Mówiąc więc krótko, pszenica i ziemniaki stały się inspiracją dla jednego z najciekawszych zestawów w kraju.

Zestaw w całej okazałości:

Dla przypomnienia, detale ciągnika: