Volvo z ziemniakami i pszenicą na polikach – rolniczy tuning w projekcie z Pomorza

Kwiaty ziemniaka oraz gałązki pszenicy to dwa główne motywy, które pojawiły się na tym pięknym ciągniku. Dostrzeżemy je na owiewkach kabinowych „polików”, a także na spojlerach między osiami. Co natomiast stoi za takim doborem tematyki? Wyjaśnienie okazuje się bardzo konkretne, odnosząc się oczywiście do profilu działalności firmy.

Czerwone Volvo FH 500 to jeden z najnowszych nabytków gospodarstwa rolnego Baranowski spod Lęborka. Przedsiębiorstwo to dysponuje wielkohektarowymi uprawami różnego typu, jest wiernym użytkownikiem maszyn rolniczych marki John Deere, a przy tym dysponuje też własnymi ciągnikami siodłowymi, które zwykle można spotkać w trasie pod wywrotką. Stąd więc wziął się pomysł, by stopniowo przedstawić działalność gospodarstwa właśnie na ciężarówkach, rozpoczynając akurat od ziemniaków i pszenicy.

Fabrycznie nowe Volvo zostało uzupełnione przez kilka wizualnych dodatków, jak spojler pod przednim zderzakiem, powiększona osłona przeciwsłoneczna, dodatkowe oświetlenie, czy orurowanie angielskiej marki Kelsa. Następnie pojazd trafił zaś do artystycznego warsztatu lakierniczego Badstaff art z Chojnic, gdzie na kabinę naniesiono dwa motywy przewodnie. Są to nie tylko wspomniane już uprawy ziemniaków i pszenicy, ale też maszyny rolnicze wykorzystywane konkretnie do ich uprawy. I co ważne, to dokładnie taki sam sprzęt marki John Deere, jaki gospodarstwo Baranowski wykorzystuje na co dzień na swoich polach. Można więc powiedzieć, że to dosłowne odwzorowanie pracy tego przedsiębiorstwa, mogące stanowić piękną pamiątkę na przyszłość.

A przy okazji pojawia się też pewna ciekawostka. Zwróćcie uwagę, że to jeden z pierwszych egzemplarzy Volva FH, który otrzymał radary „martwego pola” wprowadzone do oferty we wrześniu ubiegłego roku. Standardowo obudowy tych radarów wykonane są po prostu z czarnego tworzywa, podobnie zresztą jak w innych markach. W tym jednak przypadku Badstaff art przelakierowało jednak obudowy na czerwono, pod kolor reszty nadwozia. Miało się to odbyć bez problemów z działaniem systemu, więc najwyraźniej modyfikacja tego typu jest możliwa.