Piękne Volvo FH16 750 do transportu nowych wózków – ciężarówkę zamówił sam producent pojazdów

Szwedzka firma Svetruck specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju wózków – widłowych, kontenerowych, czy służących do załadunku drewna.  Często są to maszyny z najcięższych klas wagowych, ponad 50-tonowe i przerastające wymiarami niejedną ciężarówkę. Dlatego też zestawdo ich transportu też musi być prawdziwym gigantem.

Właśnie z myślą o transporcie swoich wózków, Svetruck odebrał ostatnio ciężarówkę do przewozów ponadnormatywnych. Ciągnikiem jest tutaj najmocniejszy szosowy ciągnik świata, czyli Volvo FH16 750. Pojazd ten ma układ osi 10×4 i ciągnie za sobą czteroosiową naczepę niskopodwoziową z odpinaną łabędzią szyją.

Opisywany pojazd jest na tyle specjalistyczny, że musiał zostać poddany niefabrycznej modyfikacji. W tym celu odwiedził holenderską firmę Terberg, która domontowała na ciągniku piątą oś. Również w Holandii samochód poddano malowaniu, by dopasował się on barwami do przewożonych wózków Svetruck.

Kolejnymi modyfikacjami był montaż diodowego oświetlenia roboczego i dalekosiężnego, a także bardzo atrakcyjne, polerowane wykończenie tylnej wieży. Ta ostatnia, umieszczona za kabiną, mieści oczywiście ten osprzęt, na który zabrakło miejsca między osiami ciągnika.

Źródło zdjęć: Finnvedens Lastvagnar, dealer Volvo Trucks