Oto pierwsza wojskowa Scania nowej generacji, zamówiona jeszcze przed oficjalną premierą

Scania XT w ciężarowym wydaniu to zupełna nowość, którą właśnie zaprezentowano w Holandii. Wkrótce takich samochodów ma być natomiast znacznie więcej, z uwagi na zamówienie na aż 2000 egzemplarzy.

Trzyosiowe podwozie z napędem 6×6 to pierwsza nowa Scania, która trafiła do holenderskiego wojska. Trzeba też zaznaczyć, że holenderskie wojsko to pierwsza służba zbrojna, która zdecydowała się na te pojazdy, umowę podpisując jeszcze przed ich oficjalną premierą.

Do listopada żołnierze otrzymają łącznie 71 takich pojazdów, w tym 65 podwozi z napędem 6×6 oraz 6 ciągników siodłowych z naczepami. Następnie, w kolejnych latach, wojskowi odbiorcą setki kolejnych egzemplarzy, łącznie realizując zamówienie na aż 2000 ciężarówek.

Nowe Scanie masowo zastąpią w holenderskiej armii ciężarówki marki DAF. Decyzja ta może nieco dziwić, wszak każdy spodziewałby się pojazdów holenderskiego producenta. Co jednak pomogło Scanii, to fakt, że ciężarówki tej marki produkowane są w Holandii, w zakładzie ulokowanym w mieście Zwolle.