rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Lipiec, 2017

Oto chiński Sinotruk, przeznaczony na brytyjski rynek, z niemiecki silnikiem i irlandzkim montażem

howo_a7_ciezarowka_wnetrze_1

W nawiązaniu do tekstów:

Chińskie ciężarówki marki Sinotruk jadą do Europy, czyli azjatyckie Euro 6 oraz współpraca z firmą MAN

Howo A7 od koncernu Sinotruk – chińska ciężarówka, która ma zawalczyć z europejską konkurencją

Brytyjski magazyn “Commercial Motor” zaprezentował w ostatnich dniach chyba pierwsze zdjęcie chińskiej ciężarówki Sinotruk, która została skonfigurowana z myślą o brytyjskim rynku. Jest to czteroosiowa wywrotka z typową dla Anglików, niską zabudową.

Okazją do publikacji tego zdjęcia była rozmowa z dyrektorem firmy HRVS Group – jednego z brytyjskich dealerów marki MAN, który zamierza teraz sprzedawać także Sinotruki. Co więc ciekawego powiedział tutaj pan dyrektor? Przede wszystkim zachwalał, że chiński pojazd tak naprawdę łączy w sobie wiele elementów europejskich. Kabina pochodzi z Volva FH poprzednich generacji (wnętrze nad tekstem), samochód montowany jest w Irlandii przez firmę Harris Assemblers, a do tego dochodzi silnik opracowany przez Niemców. Niestety na temat tego napędu nie podano żadnych szczegółów, lecz można się spodziewać jednostki znanej z ciężarówek marki MAN. Wszystko dlatego, że Niemcy wykupili w tej chińskiej firmie spore udziały.

Kiedy Sinotruk oficjalnie wejdzie na brytyjski rynek? Tego jeszcze nie ustalono.

A oto wspomniane zdjęcie:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Lutek napisał(a):

    Wniosek płynie jeden ze tworzy nam się przeogromny rynek zbytu od Pekinu , Tokio aż po Londyn

  2. Misza napisał(a):

    Kiedys sie mowilo,ze za chiny ludowe bym tego nie wziol. Teraz co druga rzecz ma chinakie korzenie. 20 lat temu hiundai czy kia tez z niczym dobrym sie nie kojarzyly,a teraz… Czasy sie zmieniaja. Skoro tyle rzeczy jest robionych w Chinach to oni tez sie ucza i doskonale wiedza ze ich produkty sa takiej samej jakosci jak 50-60 % rzeczy na rynku. Tylko trzeba PR zrobic nowy. Na rosji juz od kilku lat auta tej marki jezdza i robia robotei nie chodzi mi tu o rosje azjatycka,bo tam to pewnie jest tego multum.

  3. andrzej napisał(a):

    Już parę tych “piękności” jeździ po okolicach Dublina, jeżeli okażą się tak wytrzymałe jak japońskie Hino również składane przez Harris’a to popyt na to będzie.

Odpowiedz