Nowe Volvo FH już za trzy dni – zdjęcie bez kamuflażu i transmisja z premiery

Już tylko trzy dni zostały do wielkiej premiery w Volvo Trucks. Nowa generacja modelu FH ma zostać zaprezentowana w nadchodzący poniedziałek, 29 stycznia, a w międzyczasie pojawiły się też nowe informacje dla wszystkich zainteresowanych.

Dotychczas zdążyliśmy się już dowiedzieć, że nowa generacja na pewno będzie dłuższa, mając przy tym bardziej pochylony przód nadwozia. Coś takiego powinno poprawić aerodynamikę, ograniczyć zużycie paliwa, a przy okazji też pozwolić na stosowanie wydłużonych kabin sypialnych. Nowe FH ma też występować z kamerami zamiast lusterek, część elementów wnętrza zapewne pokryje się z nowym, amerykańskim Volvo VNL, zaprezentowanym ledwie kilka dni temu (fotografie pod tekstem).

Kolejne informacje na ten temat pojawiły się dzisiaj rano, gdy holenderskie media opublikowały poniższe zdjęcie. Widoczny na nim pojazd to najprawdopodobniej nowe Volvo FH bez jakiegokolwiek kamuflażu, sfotografowane przy okazji przedpremierowych testów, na północy Hiszpanii. Wyraźnie da się tutaj zauważyć wydłużony przód, znacznie zmienił się też układ przedniej ściany, a umiejscowienie emblematu marki może przypominać auta osobowe.

Zdjęcie opublikowane na Iepieleaks.nl oraz BIGtruck.nl:

Oczywiście nie ma stuprocentowej pewności, że dokładnie tak będzie wyglądała wersja produkcyjna. Na potwierdzenie wszelkich domysłów trzeba więc poczekać do poniedziałku. Tutaj od razu podam więc informację, że Volvo Trucks zamierza transmitować premierę przez internet, 29 stycznia o godzinie 9 rano. W tym celu na stronie polskiego importera uruchomiono formularz kontaktowy, po zapisaniu się do którego otrzymamy poranne, poniedziałkowe przypomnienie oraz link do premiery.

Osoby zainteresowane zapisem znajdą formularz na tej stronie, przy haśle „Bądź pierwszą osobą, która się dowie”. By dokonać zgłoszenia, trzeba wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych od Volvo Trucks. A przy okazji pozwolę sobie jeszcze zapowiedzieć, że już w najbliższą środę – 1 lutego – będziecie mogli zobaczyć moją prezentację nowego modelu, przygotowaną już w oparciu o spotkanie z tym samochodem na żywo.

Pochylenie nowej kabiny, analizowane już w tym artykule:

Nowe Volvo VNL od środka (więcej zdjęć tutaj):

Nowe Volvo VNL od zewnątrz: