Niedobór kierowców trwa (cz. 1): brytyjska modelka ma dać dobry przykład dla kobiet

Powyżej: reportaż BBC z udziałem Milly Everatt

Temat niedoboru kierowców ciężarówek nie przestaje pojawiać się w mediach. Brytyjczycy za przykład stawiają 22-letnią modelkę, która postanowiła łączyć występy na wybiegu z prowadzeniem Actrosa.

Jak wiadomo, w Wielkiej Brytanii trwa desperackie poszukiwanie kierowców ciężarówek. Nie obyło się przy tym bez sytuacji kuriozalnych, jak milion państwowych listów do posiadaczy kategorii C, czy usunięcie z egzaminów na kategorię C+E zadań wykonywanych na biegu wstecznych. A teraz sprawa doczekała się nowej twarzy, bardzo medialnej twarzy, którą jest Milly Everatt z hrabstwa Lincolnshire.

Cztery lata temu Milly Everatt zajęła szóste miejsce w konkursie na Miss Anglii. Od tamtego czasu jest aktywnie pracującą modelką, a stałym środowiskiem jej pracy są egzotyczne wyspy. Gdy jednak pojawiły się doniesienia o pustych półkach i kryzysie w branży logistycznej, Brytyjka postanowiła pomóc swojemu krajowi, zapisując się także na kurs ciężarowej marki jazdy. Jak też sama przyznaje, to po części realizacja marzenia z młodości.

Trzeba tutaj wyjaśnić, że rodzice Milly Everatt prowadzą duże gospodarstwo rolne, posiadając także własny transport, włącznie z pełnowymiarowym zestawem. Modelka wielokrotnie pomagała przy prowadzeniu ciągników rolniczych, a po zdaniu egzaminu na C+E, co powinno nastąpić w najbliższych tygodniach, przesiądzie się także na ciągnik siodłowy. Stąd też wziął się czerwony Actros z nagrania.

Dla brytyjskiego stowarzyszenia przewoźników Road Haulage Association (RHA) taka historia to oczywiście miód na uszy. Organizacja od dłuższego czasu mówi bowiem o konieczności ściągnięcia do branży większej ilości kobiet. RHA podaje też konkretne statystyki, według których kobiety prowadzą zaledwie 1 proc. ciężarówek w Wielkiej Brytanii i są to większości osoby młode, w wieku między 21 a 25 lat.

Drugi tekst na ten temat: Niedobór kierowców trwa (cz. 2): nagrody dla firm, które nie zniechęcą kierowców

Symboliczne zdjęcie z Instagrama Milly Everatt (rok 2018):

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @millyeveratt