„Naczepa dziecięcej wyobraźni” i Volvo F10 na torze – już w niedzielę na Silesia Ring

Flota opolskiej firmy transportowej Piomar wyróżni się wkrótce bardzo ciekawą naczepą. Ma to związek z 32. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaplanowanym na najbliższą niedzielę, 28 stycznia. Wydarzenie to będzie obchodzone między innymi na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim i właśnie tam pojawi się stoisko firmy Piomar. Będzie można na nim zobaczyć odrestaurowane Volvo F10 z 1989 roku, a przy okazji odbędzie się akcja pod hasłem „Naczepa dziecięcej wyobraźni”.

Przez dziewięć godzin, od 9.00 do 18.00, dzieci będą mogły malować na kartkach obrazki z ciężarówkami. Następnie kartki te zostaną zebrane, przeniesione do komputera i cyfrowo powiększone, by zostać zamienionym w wielkoformatowy plik graficzny. Z tego pliku powstanie oklejenie dla nowej chłodni marki Krone. Rodzice dzieci biorących udział w akcji będą proszeni o uiszczeniu 20 złotych opłaty, a cała zebrana w ten sposób kwota trafi na rzecz WOŚP. Jednocześnie każdy uczestnik może liczyć na kamizelkę odblaskową dla dzieci, by promować w ten sposób bezpieczeństwo na drodze.

Dodatkowo przewidziano też atrakcję dla dorosłych, którzy chcieliby przypomnieć sobie ciężarówki sprzed lat lub też zobaczyć jakim sprzętem jeździli ich ojcowie lub dziadkowie. Tutaj do akcji wkroczy wspomniane Volvo F10, które przez osiem godzin, od 8.00 do 16.00, będzie czekało na przejażdżki po torze Silesia Ring. Za 100 złotych będzie można wykupić bilet na prawy fotel, a zebrane w ten sposób środki również trafią na WOŚP.

Kupując ten bilet, można spodziewać się braku ogranicznika prędkości, genialnego dźwięku z kominów wydechu i niekończacych opowieści o remoncie tej ciężarówki. Za kierownicą zasiądzie bowiem sam Aleksander Duda, dla którego odrestaurowane „F-dziesiątki” było projektem ostatnich czterech lat. Więcej o tej ciężarówce przeczytacie natomiast w tym artykule: Odrestaurowane Volvo F10 w firmie Piomar – firmowa historia połączy się z tuningiem

Praktyczne informacje o wydarzeniu na Silesia Ring: tutaj

Harmonogram finału WOŚP na Silesia Ring:

Filmowa zapowiedź akcji: