Kurier DHL – jaką drogę przemierza przesyłka?

Publikacja na zamówienie

Kiedy oczekujemy na przybycie przesyłki, często zastanawiamy się, jak wygląda trasa jej wędrówki. Okazuje się, że w przypadku większości firm kurierskich droga paczki wygląda podobnie.

Droga paczki – przesyłki krajowe a międzynarodowe

Podstawowe rozróżnienie dotyczące możliwej drogi przesyłki to podział na paczki krajowe oraz na zagraniczne.

W przypadku przesyłek międzynarodowych paczka, co oczywiste, musi przemierzyć dłuższy dystans, co z kolei wiąże się z większą liczbą jej przystanków. Dodatkowo, jeśli chodzi o przesyłki przybywające spoza Unii Europejskiej albo poza nią zmierzające, dodatkowym stopem jest punkt odprawy celnej, w którym paczka może zatrzymać się na około 1-2 dni, w trakcie których zostanie odprawiona. Jeżeli agenci celni będą musieli skontaktować się z nadawcą lub odbiorcą, to wtedy ten czas może ulec wydłużeniu.

Standardowa droga przesyłki krajowej DHL

Pierwszym etapem podróży paczki krajowej jest jej odbiór przez kuriera DHL, albo bezpośrednio od nadawcy, albo ze stacjonarnego punktu nadania, do którego została ona uprzednio dostarczona.

Gdy kurier już odbierze przesyłkę, to następnie trafia ona do lokalnej sortowni/punktu obsługi. Z tego miejsca wędruje do kolejnych lokalnych sortowni znajdujących się na trasie dzielącej adres nadania od adresu dostawy (im większą odległość, tym więcej postojów i dłuższy czas dostawy).

W końcu przesyłka dociera do centrum logistycznego znajdującego się najbliżej miejsca dostarczenia. Stąd zostaje wydana kurierowi, a ten doręcza ją do odbiorcy – pod jego adres albo do punktu odbioru, w zależności od wybranej przez nadawcę podczas składania zamówienia opcji.

Jak sprawdzić trasę przesyłki w przypadku kuriera DHL?

Wysyłając paczkę, warto cały czas mieć ją na oku. Na szczęście obecnie wszyscy kurierzy oferują możliwość bieżącego śledzenia przesyłek, nie inaczej jest w przypadku firmy DHL. Wystarczy wejść na stronę DHL i w okienku wpisać numer przesyłki, który otrzymaliśmy od przewoźnika. Naszym oczom ukaże się przebyta przez paczkę trasa oraz jej aktualny status.

Szybie nadawanie paczek z pełną kontrolą przebiegu dostawy

Komfort trzymania cały czas ręki na pulsie, jeśli chodzi o przesyłki kurierskie, zapewnia serwis epaka.pl. Dzięki niemu można w bardzo szybki i wygodny sposób porównać oferty różnych przewoźników kurierskich i wybrać opcję najbardziej odpowiadającą potrzebom. Przykładowo, jeśli zależy Ci na tym, by powierzyć swoją przesyłkę doświadczonemu i uznanemu kurierowi, to możesz w serwisie epaka.pl wybrać np. przewoźnika DHL z usługą nadania paczki w jednym ze stacjonarnych punktów epaka.pl.

Zamówienie kuriera za pośrednictwem epaka.pl jest bardzo proste, a to wszystko przez przejrzysty i łatwy do wypełnienia formularz. Równie nieskomplikowane jest śledzenie przesyłki nadanej za pośrednictwem epaka.pl. Wystarczy wejść na stronę www.epaka.pl/sledzenie-przesylek i wpisać w odpowiednim polu numer przesyłki.

Zweryfikować położenie przesyłki można też za pomocą aplikacji mobilnej epaka.pl.