Master Truck Show 2023 już w dniach 14-16 lipca – bilety i zasady wjazdu ciężarówką

Na zdjęciach: ubiegłoroczny Master Truck Show 2022

Za półtora tygodnia, w dniach 14-16 lipca, odbędzie się kolejna edycja największego zlotu ciężarówek w Polsce. Mowa tutaj o imprezie Master Truck Show 2023, tradycyjnie organizowanej w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem.

Co trzeba na ten temat wiedzieć? Zacznę od biletów, które jednocześnie będą kartą do głosowania w konkursie publiczności na najlepszą ciężarówkę. Koszt wyniesie tutaj 50 złotych za jeden dzień, dla jednej osoby, za wyjątkiem dzieci do 12. roku życia, wchodzących całkowicie za darmo. Trzeba się też przygotować na opłaty związane z parkowaniem aut osobowych przy terenie zlotu, w wysokości 20 złotych za dobę.

Kto zamierza wjechać na zlot ciężarówką, ten będzie podlegał pod jedną z dwóch procedur. Dla osób, które dokonały internetowego zgłoszenia do 20 czerwca, wjazd będzie całkowicie bezpłatny i powinien odbyć się bez dodatkowych formalności. Osoby bez takiego zgłoszenia będą natomiast musiały udać się do „Welcome Center” przy bramie wjazdowej, wypełnić formularz, zapłacić 150 złotych i poczekać na numer wjazdowy. Coś takiego będzie możliwe od piątku, godziny 12.00, a organizator podaje też trzy zastrzeżenia – nie będzie wpuszczał niezarejestrowanych zestawów z naczepami lub przyczepami (trzeba będzie je odpiąć i zostawić na specjalnym parkingu), nie wpuści pojazdów pozbawionych tuningu, a także może odmówić wjazdu w przypadku wyczerpania miejsc na zlocie. Wówczas kierowca będzie więc musiał zaparkować terenę poza terenem, kupując zwykły bilet dla publiczności.

Ogólny układ imprezy zapowiada się podobnie, jak w latach minionych. Dotyczy to nie tylko wjazdu i parkingów, ale także ustawiania ciężarówek, czy też wydarzeń dodatkowych, takich jak wyścigi wraków, czy pokazy pojazdów militarnych. Jeśli natomiast chcecie to sprawdzić, to mapę oraz pełen program znajdziecie na stronie organizatora. Z mojej strony planuję też oczywiście szybką fotorelację, którą tradycyjnie postaram się zamieścić już w sobotę rano.