Zdjęcia z Master Truck Show 2022 – ciężarówki zebrane do niedzieli pod Opolem

Pod tekstem znajduje się 140 zdjęć – strona może ładować się dłużej niż zwykle.

Aż do niedzielnego wieczora, na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, trwa zlot samochodów ciężarowych Master Truck Show 2022. To już osiemnasta edycja tej imprezy, na którą tradycyjnie ściągnęli miłośnicy z kraju i zagranicy. Czego natomiast konkretnie można spodziewać się na terenie zlotu, to sprawdzicie na poniższych fotografiach.

Zdjęcia wykonałem w sobotę z samego rana, gdy publiczność dopiero zaczynała wchodzić na imprezę. Stąd więc wzięły się pustki widoczne na większości fotografii. Choć oczywiście w późniejszych godzinach można spodziewać się tłumu, a około godziny 11 przed parkingiem stał już długi korek. Zebranym ciężarówkom towarzyszą też liczne imprezy, grille i inne branżowe integracje, dla wielu osób mające nawet większą wartość niż same samochody.

Co zwróciło w tym roku mogą uwagę, to imponujący wzrost ilości pojazdów po bardziej amatorskim tuningu. Widać, że coraz więcej kierowców lub właścicieli próbuje upiększać pojazdy we własnym zakresie, a jednocześnie coraz chętniej wystawiają się z tymi samochodami na zlocie. Takie rozwijanie pasji na pewno może cieszyć. Poza tym widać też coraz większe branżowe ekipy, jak miejsca skupiające ponadnormatywnych pilotów, przewoźników kontenerów, kierowców busów, czy przewoźników drewna.

Jeśli chodzi o gości z zagranicy, to tradycyjnie można spotkać bardzo licznych Niemców. Pojawiła się zauważalna grupa Holendrów, otoczonych przez polskie ciężarówki w tak zwanym „holenderskim stylu”. Za to Skandynawowie ewidentnie w tym roku nie dopisali. Choć dwie ciekawe ciężarówki ze Szwecji jak najbardziej spotkamy, a wśród nich jest także pojazd naprawdę szczególny. To Scania S770T w formie czteroosiowego hakowca, mająca naprawdę imponujące rozmiary i szerzej opisywana w tym artykule.

Dosyć wstępu, czas na zdjęcia. A gdybyście jeszcze planowali wybrać się na tę imprezę, to podstawowe informacje na temat cen i warunków wjazdu znajdziecie pod tym linkiem.