Wiatr może dzisiaj przewracać ciężarówki – ostrzeżenie dla Polski, filmy z Holandii

Najbliższe godziny będą wyjątkowo trudne dla kierowców lżejszych ciężarówek. Przez Europę przechodzą bowiem bardzo silne burze, już o poranku przewracające pojazdy na holenderskich drogach, a wieczorem mające dotrzeć także do Polski.

Na dołączonych poniżej materiałach możecie zobaczyć szkody, które sztorm o nazwie Poly wyrządził na terenie Holandii. Drzewa dosłownie przewracały się na stojące samochody, na jednym z mostów wiatr zerwał dach w naczepie, a na autostradzie A9 przewrócił się kompletny zestaw przestrzenny. Wydano też tymczasowy też zakaz poruszania się zestawami o długości 25 metrów i zamknięto jedną z najdłuższych tam, mianowicie Markerwaarddijk.. Podmuchy wiatru oszacowano przy tym na około 100-120 km/h.

Przez całą środę podobne warunki mają przechodzić przez Niemcy oraz Danię, by następnie dojść również zachodniej Polski. Wraz z silnymi podmuchami wiatru, prawdopodobnie sięgającymi 70 km/h, mogą pojawić się opady deszczu lub gradu. Jeśli więc wykonujecie przejazd z pustą naczepą, prowadzicie lekki zestaw przestrzenny lub tym bardziej macie pustego busa, naprawdę miejcie się na baczności.

Poranne sceny z Holandii: