MAN TGM za 3 miliony złotych, a także liczne auta dostawcze – nowe radiowozy wielkopolskiej policji

Wielkopolska policja opublikowała zdjęcia z odbioru swoich nowych radiowozów. Jest wśród nich także samochód ciężarowy, dostarczony w silnie specjalistycznej wersji. To MAN TGM 18.320 w terenowej konfiguracji, przeznaczony dla Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu.

Patrząc na zabudowę, wiele osób mogłoby uznać ten pojazd po prostu za wóz strażacki. W rzeczywistości jest to jednak samochód przeznaczony do przewozu materiałów wybuchowych, dysponujący w tym celu specjalistycznym pojemnikiem. Jak podaje sama policja, jest to konstrukcja unikatowa i bardzo kosztowna. Wartość całego pojazdu to bowiem około 3 milionów złotych.

Poza terenowym MAN-em, wielkopolska policja wzbogaciła się także o liczne auta dostawcze. Są to wozy patrolowe na bazie Volkswagenów Caddy i Transporterów, a także Fordy Transity Custom dla wydziałów ruchu drogowego. Jeśli zaś chodzi o samochody osobowe, to policjanci wybrali popularne Ople Astry w wersji kombi.

W formie ciekawostki mogę jeszcze dodać, że część policyjnych konfiguracji może zaskakiwać. Dla przykładu, Volkswageny Caddy dostarczono w wersji z silnikami benzynowymi oraz dwusprzęgłowymi skrzyniami DSG. Wyróżnia się też jeden z dostarczonych Opli, będący samochodem w wersji pościgowej. Niepozorna i w pełni oznakowana Astra ma pod maską 200-konny silnik, połączony z automatyczną skrzynią biegów.

Dodatkowe zdjęcia MAN-a:

Dodatkowe zdjęcia pozostałych pojazdów: