Iveco S-Way z lampami Hella Shapeline – z przodu klasyka, z tyłu nowoczesność

Oświetlenie typu Shapeline od marki Hella to nadal bardzo rzadko spotykany dodatek. Większość z Was może go znać tylko z demonstracyjnego MAN-a TGX, przygotowanego przez samą firmę Hella i prezentowanego między innymi na zlocie Master Truck. Ostatnio w Szwajcarii pojawił się jednak ciągnik, w którym Shapeline jest elementem większego tuningu. I trzeba przyznać, że wygląda to bardzo dobrze.

Omawiany samochód to najnowsze Iveco S-Way, przygotowane przez szwajcarską firmę tuningową EB Desing GmbH. Samochód ten otrzymał matowy lakier oraz klasyczne dodatki na przedniej ścianie. Mamy tutaj między innymi „ludziki” Michelina, tablicę świetlną na dachu, boczne światła obrysowe według wzoru Gylle oraz osłonę przeciwsłoneczną przypominającą dawne ciężarówki marki Scania.

Z tyłu mamy zaś popis nowoczesności, właśnie w postaci oświetlenia Shapeline. Fantazyjne światła rozmieszczono zarówno na tylnym zderzaku, jak i na całkowicie gładkiej zabudowie tylnej ściany. Z nowoczesną sylwetką S-Waya zgrywa się to naprawdę świetnie, a przy tym musi bardzo ciekawie świecić. Shapeline wykorzystuje bowiem sekwencyjne kierunkowskazy oraz technologię diodową. Możecie to zobaczyć powyżej, na filmie prezentującym możliwości takiego oświetlenia.

A na koniec zwróćcie jeszcze uwagę na wnętrze tego pojazdu. Czarna, pikowana skóra naprawdę robi wrażenie i nadspodziewanie dobrze zgrała się z niebieskimi dodatkami. Górne łóżko zostało też zastąpione przez schowki, a na środku tylnej ściany mamy logo hiszpańskiej firmy Pegaso. To producent przejęty przez Iveco na początku lat 90-tych, wraz z fabryką w Madrycie, który jest dzisiaj głównym zakładem produkującym S-Waye.

Zdjęcia pochodzą ze strony Passione Iveco, zrzeszającej fanów marki Iveco.