Wyniki Pomorska Miss Scania 2020 – internetowa edycja zebrała ponad 12 tys. głosów

Zlot z serii Pomorska Miss Scania tym razem musiał odbyć się w internecie. Uczestnicy przesyłali zdjęcia swoich pojazdów, prezentowane na dedykowanej stronie internetowej. Również tam odbyło się głosowanie w kategorii głównej, nagrodzonej tytułem „Pomorska Miss Scania 2020”.

W konkursie oddano ponad 12 tys. głosów, przy czym dokładnie 1981 otrzymała zwyciężczyni. To Scania R440 Highline poprzedniej generacji, upamiętniająca rapera Chadę. Samochód ten mogliście już oglądać w moim artykule, dostępnym pod tym linkiem. Jeśli więc ktoś chciałby poznać jego historię, zapraszam do lektury.

Poza głównym głosowaniem wirtualnej publiczności, przyznano też dwie nagrody dodatkowe. Jury złożone z dziennikarzy branżowych wybrało najładniejszą Scanię sprzed 1990 roku. Wyróżnienie to trafiło do ciągnika Scania 80 Super z lat 70-tych. Pojazd ten jest kompletnie odrestaurowany i stanowi ozdobę floty w firmie TankExpert, pełnej nowych Scanii z cysternami.

A do tego doszła tradycyjna nagroda dyrektora gdańskiego oddziału Scania Polska. Tutaj wyróżniona została Scania 500S Highline z firmy Grunke Transport i Spedycja.