Iveco S-Way z bardzo mocno obniżoną ramą oraz zbiornikiem paliwa za tylną osią

Niderlandzka firma Estepe pochwaliła się pracami nad bardzo ciekawym Iveco S-Way. Samochód ten przygotowywany jest do pracy w transporcie samochodów ciężarowych i z tego powodu potrzebuje ekstremalnie niskiej zabudowy. Niskiej do tego stopnia, że trzeba było zmodyfikować ramę.

Jako że zabudowa nie jest jeszcze gotowa, na zdjęciach od Estepe wszystko doskonale widać. Zauważalne jest miejsce ucięcia oryginalnej ramy i wstawienia obniżonego fragmentu. Wydarzyło się to zaraz za katalizatorem oraz zbiornikami na powietrze. Z tyłu uwagę zwraca natomiast zbiornik paliwa, który przeniesiono za oś napędową. Dopiero tam znalazła się bowiem wolna przestrzeń.

Estepe zwraca też uwagę, że to nie koniec możliwości przy tego typu pojeździe. Jak bowiem wiadomo, w transportach ciężarówek ogromne znaczenie ma ładowność. Dlatego też opisywany pojazd może jeszcze otrzymać dodatkową, trzecią oś, montowaną przed kołami napędowymi. W Estepe konstrukcja ta nosi nazwę EML, waży zaledwie 550 kilogramów i wykorzystuje 17,5-calowe felgi.