Kolejki na granicach sięgają już 20 kilometrów – najgorzej jest na A2, A4 oraz w Budzisku

Poranne korki na granicach okazały się niestety czymś więcej, niż tylko przejściowymi problemami. Z biegiem dnia kolejki do kontroli tylko się wydłużały, a czas oczekiwania wzrósł niemal dwukrotnie.

W godzinach popołudniowych korki w Świecku oraz Jędrzychowicach oscylowały już wokół 15-20 kilometrów. Straż Graniczna podała, że szacowany czas oczekiwania na przejazd to 7 godzin. Czytelnicy donoszą mi jednak, że może to być nawet 10 godzin lub więcej. Podobnie sytuacja rozwinęła się też w Budzisku, a jedynie niewiele lepiej jest w Gorzyczkach oraz Olszynie.

Wyraźnie lepsza jest sytuacja w Kołbaskowie. O godzinie 15 szacowany czas oczekiwania miał tam wynosić „zaledwie” 2 godziny. Jeśli więc ktoś musi dostać się do kraju w możliwie szybkim tempie, opłacalne może być pojechanie właśnie przez Pomorze Zachodnie.

Bieżące informacje na ten temat tradycyjnie znajdziecie na Twitterze. Kanał Straży Granicznej dostępny jest pod tym linkiem. Poniżej zamieszczam szacowane czasy oczekiwania z godziny 15, natomiast na stronie organizacji „Transport Logistyka Polska”, pod tym linkiem możecie znaleźć informacje o przejezdności poszczególnych krajów.

Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy (stan na godz. 15.00):

z Niemcami:

Jędrzychowice – 7 godzin
Świecko – 7 godzin
Olszyna – 6 godzin
Krajnik Dolny – 2 godziny
Kołbaskowo – 2 godziny
Na przejściach: Zgorzelec, Świnoujście-Garz ruch odbywa się na bieżąco

z Litwą:
Budzisko – 7 godzin

z Czechami:
Gorzyczki –  6 godzin
Cieszyn – 3 godziny
Kudowa Słone – 3 godziny
Trzebina – 3 godziny
Na przejściach: Nowe Chałupki, Jakuszyce ruch odbywa się na bieżąco.

Na granicy ze Słowacją: 
Barwinek – 3 godziny
Chyżne – 3 godziny