Iveco Poland ze wsparciem do domu dziecka – Daily pełne cennych podarunków

Demonstracyjne Iveco Daily w drodze do placówki socjalnej to nie jest nowy widok. Iveco Poland już po raz kolejny wspiera potrzebujących, tym razem organizując pomoc dla Domu Dziecka w Pacółtowie, niewielkiej wsi w powiecie ostródzkim.

W ramach świątecznej akcji zebrano fundusze umożliwiające zakup nowej pralki, laptopów oraz tabletów. Ten ostatni sprzęt jest w czasie pandemii szczególnie potrzebny, z racji regularnie wprowadzanego, zdalnego nauczania. Dodatkowe środki przeznaczono też na realizację programu nauki języka angielskiego, a także na wsparcie zakupu auta osobowego. Dzięki temu czternaścioro podopiecznych, w wieku od 2 do 20 lat, łatwiej dotrze do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, czy chociażby do lekarza.

Powyższa informacja jest tym bardziej pozytywna, to nie jedyne doniesienie tego typu w ostatnich dniach. Niecały miesiąc temu pisałem o akcji Drogowych Mikołajów, również ze wsparciem dla domu dziecka i również w wykonaniu branży transportowej. Więcej na ten temat: Konwój ciężarówek z darami dla domu dziecka – dostawa od Drogowych Mikołajów.