Konwój ciężarówek z darami dla domu dziecka – dostawa od Drogowych Mikołajów

Przed Powiatowym Domem Dziecka w Krośnie Odrzańskim zebrała się w sobotę cała grupa samochodów ciężarowych. Wśród nich były nawet pojazdy specjalistyczne, jak podwozie do przewozu drewna, trzyosiowa śmieciarka, czy dwupokładowa naczepa z niezależnym zawieszeniem. Co natomiast najważniejsze, ciężarówki nie tylko były atrakcją samą w sobie, ale też przywiozły do placówki bardzo liczne dary.

Za akcję odpowiadała grupa Drogowi Mikołajowie, złożona głównie z kierowców zawodowych. Z ich inicjatywy odbyły się przedświąteczne aukcje charytatywne, które pozwoliły zebrać ponad 68 tys. złotych. Nawiązano też współpracę z bardzo licznymi sponsorami z kilku różnych branży. Wszystko natomiast po to, by podopieczni domu dziecka mieli lepsze warunki mieszkaniowe, dysponowali pewniejszym transportem i otrzymali wymarzone prezenty.

Największym darem dostarczonym w ramach ciężarowego konwoju był Volkswagen Touran. Dom Dziecka potrzebował siedmioosobowego auta kompaktowej wielkości i właśnie taki samochód zakupili dla niego Drogowi Mikołajowie. Przy okazji udało się też zorganizować zestaw nowych tarcz i klocków hamulcowych, który pozwolą na przygotowanie auta do codziennej  eksploatacji.

Dalszą częścią dostawy były między innymi nowe panele podłogowe, dostarczone i rozładowane przy użyciu drzewnego żurawia. Ciężarówki z nadwoziami przestrzennymi dostarczyły zapas artykułów biurowych, materace, łóżka, biurka, komody oraz inne elementy umeblowania. Tymczasem marketowy zestaw z dwupokładową naczepą przywiózł zapas domowych środków chemicznych oraz artykułów spożywczych.

Dodatkowym darem, również zorganizowanym przez transportowych sponsorów, było wyremontowanie domowej sali zabaw, jeszcze przed sobotnią akcją. Poza tym podarunki przewidziano dla samych podopiecznych i każdy z nich otrzymał dokładnie taki prezent, o jaki prosił w liście do Świętego Mikołaja. A jakby tego było mało, dodatkowa porcja wsparcia trafiła do Przytuliska dla Zwierząt w Krośnie Odrzańskim. Tam drogowi Mikołajowie dostarczyli około 400 puszek karmy.

Organizatorzy dziękują zarówno uczestnikom aukcji, jak i sponsorom i dostawcom darów wymienionych w tekście. Wskazuje się tutaj firmy Action, Comforteo, Meble Marzenie, Swiss Krono Polska, Textar Polska, Transporeon oraz Truckers Life. Poza tym warto wspomnieć o przedsiębiorcach, którzy użyczyli do akcji swoich samochodów. Mowa o firmach Action, Comforteo, Dolmar, KPWK Krosno Odrzańskie, MMJ Transport Solutions, Dębicki Transport, Usługi Transportowe Patora Marek. Wielkie brawa!