Iveco EuroTech z Kirgistanu sfotografowane w Polsce – do bazy miał około 5 tys. kilometrów

W czasach swojej świetności Iveco EuroTech było w Polsce bardzo popularną ciężarówką. Duża partia tych pojazdów trafiła między innymi do żółtej floty Pekaesu. Wielu kierowców wspomina je do dzisiaj, między innymi za sprawą niezsynchronizowanych skrzyń biegów marki Fuller.

Nie brakowało też EuroTechów w małych, dopiero powstających firmach prywatnych. Wykonywały one zarówno przewozy dalekobieżne, jak i transport lokalny, czy nawet specjalistyczny. Z racji nisko zawieszonej kabiny, sporo EuroTechów trafiło na przykład pod autotransportery.

Właśnie taki autotransporter, bazujący na Iveco EuroTech, możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu. Został on sfotografowany na drodze krajowej nr 78 w Szczekocinach, gdzie zmierzał w kierunku Kielc. Zamiast jednak polskich rejestracji, można było na nim zobaczyć tablice aż z dalekiego Kirgistanu.

Kirgiskie ciężarówki są w Polsce wielką rzadkością. Trudno się dziwić, jako że kraj ten leży między Kazachstanem a Chinami. Z miasta Biszkek, czyli stolicy kraju, do Szczekocin mamy 5 tys. kilometrów. Choć więc produkcja EuroTecha zakończyła się 18 lat, ten konkretny egzemplarz nadal pokonuje ogromne dystanse.

Autor zdjęcia: Kamil Matuska ze strony Polish Truck Spotters