Scania T500 jako kamper ze zlotową przyczepą – wysunięty przód i manualna skrzynia w domu na kołach

Scania serii T to jedna z najciekawszych baz pod kampera, jakie tylko można sobie wyobrazić. Naprawdę trudno więc nie pozazdrościć pojazdu, który pojawi się w tym artykule. Będzie to właśnie popularna „Torpeda”, wyposażona w 500-konny silnik typu V8 oraz połączona z trzyosiową przyczepą.

Unikalna ciężarówka trafiła w ostatnich dniach do Holendra Patricka van den Hoevena. Przewoźnik ten znany jest z pięknych samochodów marki Scania, jeżdżących w parze z wywrotkami oraz naczepami specjalistycznymi. Tym razem jednak nie przygotowano żadnego ciągnika, zamiast tego tworząc gigantycznego kampera.

W pierwszej chwili można pomyśleć, że to typowo użytkowa ciężarówka z chłodnią i skandynawskim system otwierania bocznych ścian. W rzeczywistości jednak Scania otrzymała zabudowę o typowo mieszkalnym charakterze. Znajdziemy w niej domową łazienkę, jadalnię czy niezliczone schowki. Na przyczepie mamy natomiast coś w rodzaju mobilnego sklepu lub baru. Został on stworzony z myślą o częstych odwiedzinach na zlotach tuningowanych ciężarówek.

Co też ciekawe, mamy tutaj do czynienia z oryginalną kabiną serii T, a nie z przeróbką bazującą na nowszej R-ce. Wewnątrz znajdziemy więc całkowicie płaską podłogę kabiny, dodatkowo ujednoliconą z zabudową. Uwagę zwraca też ogromny drążek manualnej skrzyni biegów. W połączeniu z wysuniętym przodem oraz ośmiocylindrowym silnikiem, tworzy to doskonały sprzęt do przypomnienia sobie starej szkoły prowadzenia.

Poniższe zdjęcia opublikowała na Facebooku firma Truckstyling Lunteren. Była ona współodpowiedzialna za przebudowę całego pojazdu do celów kempingowych.