ITD zamówiło 64 nowe radiowozy za ponad 28 milionów złotych – odbiory już w przyszłym roku

Inspekcja Transportu Drogowego pochwaliła się zamówieniem, które ma być największym w całej historii tej służby. Opiewa ono na aż 64 specjalistyczne radiowozy, zamówione z myślą o eliminowaniu z dróg niesprawnych oraz przeładowanych pojazdów.

Na wyposażeniu nowych radiowozów znajdą się między innymi wagi samochodowe, mierniki hałasu, dymomierze oraz testery diagnostyczne EOBD. Zupełnie nie wspomina się za to o wyposażeniu do zdalnej kontroli tachografów, możliwej w ciężarówkach rejestrowanych po raz pierwszy od 15 czerwca bieżącego roku (więcej na ten temat tutaj).

Umowa na zamówienie została podpisana w dniu dzisiejszym, auta zostaną przekazane w przyszłym roku, a ich łączny koszt określono na ponad 28 mln złotych. Środki te pozyskano z projektu o nazwie „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego”. Co też ważne, nowe pojazdy trafią do inspektorów ze wszystkich województw.

Poza omawianymi radiowozami, ITD czeka także na dostawy mobilnych linii diagnostycznych. Obecnie w Polsce znajdziemy trzy egzemplarze, natomiast w najbliższych miesiącach ma ich być nawet 16, należąc do każdego inspektoratu (więcej na ten temat tutaj).