Hyundai oficjalnie zaplanował premierę nowego dostawczaka, czyli koreańska nowość w Hannoverze

hyundai_dostawczy_bus_kamuflaz_2014

Już wkrótce, między 25 września a 2 października, w Hannoverze będą odbywały się targi pojazdów użytkowych IAA. Dla dziennikarzy wystawa rozpocznie się jednak dwa dni wcześniej, już 23 września, kiedy wystartują dwudniowe konferencje prasowe najważniejszych wystawców. Jedną z nich zaplanował Hyundai i opisano ją na harmonogramie w następujący sposób: „Hyundai Motor Company: New Model World Premier” (ang. Hyundai Motor Company, Światowa Premiera Nowego Modelu).

W praktyce oznacza to potwierdzenie pogłosek odnośnie daty premiery nowego dużego samochodu dostawczego marki Hyundai. Mowa tutaj o samochodzie, który ma konkurować z takimi pojazdami jak Mercedes-Benz Sprinter, czy Renault Master, oferując DMC od 3,5 do 5 ton, a także szeroki wachlarz wariantów nadwozia. Dostępne będą oczywiście zarówno blaszane furgony, jak i podwozia pod zabudowę.

Na razie nie wiadomo jaki silnik będzie napędzał nowego „dostawczaka”, ale bardzo możliwe, że będzie to 2,2-litrowy diesel, którego znamy na przykład z osobowego modelu Santa Fe. Jedno jest natomiast pewne – produkcja auta będzie odbywała się bardzo blisko Europy, mianowicie w Turcji.

40ton.net jest jedynym serwisem branżowym w Polsce, który pisał na temat nowego auta dostawczego marki Hyundai, mającego moim zdaniem spore szanse na sukces. Koreańską nowość, oczywiście w kamuflażu, prezentowałem już m.in. TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.