Dostawczy Hyundai przyłapany na testach – Koreańczycy wchodzą do klasy ciężkich dostawczaków?

Azjaci kochają lekkie samochody użytkowe z silnikami pod kabiną. Świetna zwrotność oraz spore możliwości przewozowe przy zachowaniu niewielkich wymiarów to w zatłoczonych azjatyckich miastach niewątpliwe zalety. Europejskich użytkowników wszystko to jednak nieszczególnie przekonuje i choć można u nas mówić o umiarkowanym sukcesie Fuso Canter, a także popularnej przed laty Kii K2700, to żaden z tych pojazdów nigdy nie zdołał zagrozić europejskiej konkurencji spod znaku Forda, Fiata, czy Mercedesa.

Apetyt Koreańczyków na europejskich klientów rośnie jednak tak szybko, że nie mają oni najmniejszego zamiaru rezygnować na rynku samochodów dostawczych. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Hyundai kończy właśnie przygotowywać duży samochód dostawczy, którym miałby stać się poważnym konkurentem dla dużych „dostawczaków” europejskich producentów. Od kilku dni po internecie krążą nawet zdjęcia zamaskowanego furgona, którego przyłapano przed jednym z niemieckich przedstawicielstw Hyundaia.

hyundai_van_2015_1 hyundai_van_2015_2hyundai_van_2015_3 hyundai_van_2015_4

Można się więc spodziewać, że już w przyszłym roku na drogi wyjedzie nowy van z Korei Południowej. Żadne szczegóły nie są na razie znane, lecz będzie to zapewne auto dopracowane zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Koreańskich możliwości dowodzi zresztą ciężarowy Xcient, który pod koniec ubiegłego roku zadziwił europejskich dziennikarzy między innymi świetną kabiną oraz rozwiązaniami niczym nie różniącymi się od tych znanych ze Scanii, DAF-a czy Volva. Więcej na temat Xcienta i jego ewentualnej europejskiej kariery przeczytacie TUTAJ.

źródło zdjęć: carscoops.com