8-biegowa automatyczna skrzynia biegów do Iveco Daily, czyli jeszcze szybciej i jeszcze ekonomiczniej

iveco_daily_roadshow_10

Gama nowego Iveco Daily już wkrótce będzie jeszcze szersza. Wszystko za sprawą dołączającej do oferty automatycznej skrzyni biegów, która już za miesiąc będzie miała premierę na targach w Hannoverze. Mowa tutaj o 8-biegowej konstrukcji firmy ZF, pod skrzydłami Iveco ochrzczonej „Hi-Matic”. Jej zaletą ma być korzystny wpływ na zużycie paliwa, a także dynamikę pojazdów. Włosi obiecują, że Hi-Matic zmieni bieg w nawet mniej niż 200 milisekund, czyli znacznie szybciej niż najbardziej wprawiony kierowca. Co więcej, są to dane jak najbardziej godne zaufania, bo 8-biegowe automaty ZF montowane są także na przykład do… sportowych BMW, czy Maserati.

8-biegowy automat Hi-Matic szczególnie dobrze dogada się zapewne z najmocniejszymi wariantami 3-litrowego diesla. Może on mieć także spory wpływ na popularność auta na rynkach zdominowanych przez automatyczne skrzynie biegów, takich jak na przykład Australia i Nowa Zelandia, gdzie włoskie auto dostawcze cieszy się coraz większą renomą.

Osobiście bardzo chętnie wypróbowałbym 8-biegową przekładnię w połączeniu z najmocniejszym, 205-konnym modelem Iveco Daily, na temat którego więcej pisałem w TYM ARTYKULE.

iveco_daily_panelsan