Dwa limitowane Actrosy dla Kucera Logistics – oświetlenie LightFix i specjalne plandeki

Dostawy limitowanych Mercedesów Actrosów Edition 2 kilkukrotnie już Wam przedstawiałem (m.in. tutaj oraz tutaj). Jak się jednak okazuje, nadal można się w tym temacie wyróżnić. Pokazują to nowo odebrane ciągniki z firmy Kucera Logistics Group.

Przewoźnik spod Grodziska Wielkopolskiego zdecydował się na dwa egzemplarze z limitowanej serii Edition 2. Obie ciężarówki dostarczono jako ciągniki z obniżoną wysokością siodła, z 510-konnymi silnikami o pojemności 12,8 litra, a także z największymi kabinami typu GigaSpace. Wnętrza zagospodarowano w formie „salonek”, co u Mercedesa nazywa się SoloStar Concept, a do tego doszła długa lista elektronicznych dodatków. Wśród nich jest także system Active Drive Assist, a więc autostradowy autopilot, utrzymujący się ciężarówkę w osi pasa ruchu.

Choć mowa o ciągnikach pod naczepy typu mega, oba egzemplarze otrzymały osłony międzyosiowe, uzupełnione o boczne orurowanie. To ostatnie jest częścią całego pakietu oświetleniowego, dostarczonego przez niemiecką firmę LightFix i zawierającego także orurowanie przednie oraz trzy belki LED. Swoją drogą, jazda „low deckiem” z takimi dodatkami będzie wymagała ogromnej ostrożności. Zajmą się tym jednak kierowcy z odpowiednim doświadczeniem, mający najdłuższy staż w firmie i wzorową historię w kwestii dbałości o sprzęt.

Limitowane ciągniki połączono ze specjalnymi naczepami. Są to pojazdy marki Kögel, które poza firmą transportową promują także sportowca Piotra Kudłaszyka. Mowa tutaj o medaliście Mistrzostw Świata Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów, trzykrotnym medaliście Mistrzostw Europy Juniorów oraz wielokrotnym Mistrzu Polski. Firma Kucera Logistics Group jest jego sponsorem indywidualnym, a także wspiera nowotomyski klub LKS Budowlani Całus, w którym Piotr na co dzień trenuje.

Ogólnie o tej wersji:

Mercedes-Benz Actros Edition 2 to wersja, która powstanie w zaledwie 400 egzemplarzach. Z zewnątrz wersję rozpoznamy ją między innymi po osłonie przeciwsłonecznej. Jest ona polakierowana, a także wyposażona w cztery dodatkowe reflektory dalekosiężne. Osłony piast tylnej osi wykonane są z polerowanej stali, podobnie jak nakładki na nakrętki. Pojawiła się też ciemna gwiazda Mercedesa z podświetleniem oraz przyciemnione wnętrza reflektorów. Dodatkowe logo modelu znajdziemy także na tylnej ścianie, a przy podeście mamy trzy światła robocze LED oraz ozdobną blachę.

Co w środku? Tutaj już w standardzie występuje górne łóżko o szerokości 90 centymetrów. Ma to zachęcić kierowców do spania u góry, dół traktując jako część bardziej roboczą. Przewidziano też dedykowany pakiet pościeli w gwiazdy, imitację carbonu na desce rozdzielczej, boczki drzwiowe pokryte skórą oraz specjalny emblemat przed prawym fotelem. Przy wsiadaniu zauważymy też polerowane nakładki na próg.

Dobór głównego koloru nadwozia pozostawiono klientom. Będzie więc można dopasować ciężarówkę do swoich firmowych barw. Nie dotyczy to jednak przedniej ściany, wraz z atrapą chłodnicy. Ta zawsze ma otrzymywać kolor „szarości kamieni księżycowych metalik”, będący wyróżnikiem wersji Edition 2. To dokładnie ten kolor, który widzicie na zdjęciach. Ponadto każdy z egzemplarzy ma mieć na pokładzie sześć pakietów z dodatkowym wyposażeniem, przewidujących między innymi biksenonowe reflektory, rozbudowany sprzęt audio, czy całą grupę systemów bezpieczeństwa.