Limitowane Actrosy „Edition 2” dla ojca i syna – rodzinne zamówienie spod Rzeszowa

Mercedes-Benz Actros „Edition 2” to wyjątkowo bogata, limitowana wersja. Łącznie powstanie tylko 400 egzemplarzy, co uczyni ten samochód rzadkością na skalę całej Europy. Jest już jednak w Polsce miejsce, gdzie spotkamy aż dwa takie pojazdy obok siebie. To wieś Kamień w województwie podkarpackim, położona przy drodze nr 19.

Na zamówienie dwóch Actrosów „Edition 2” zdecydowali się panowie Stanisław oraz Grzegorz Gancarz. To ojciec z synem, prowadzący dwa rodzinne przedsiębiorstwa o nazwach „GAMS” oraz „G&G”. Firmy te zajmują się transportem krajowym i międzynarodowym, a także całym szeregiem usług z branży motoryzacyjnej. Posiadają między innymi dwie stacje benzynowe, trzy samoobsługowe myjnie i własny warsztat naprawczy.

Obecnie główny nacisk kładziony jest na transport i spedycję, z flotą 30 ciężarowych Mercedesów. Niemiecka marka na dobre przyjęła się w firmie i panowie Gancarz postanowili przypieczętować tę współpracę wyjątkowym zamówieniem. Stąd właśnie dwa Actrosy „Edition 2”, które wydano jako jedne z pierwszych egzemplarzy tej wersji w całej Europie. Ich oficjalne przekazanie miało miejsce w miniony piątek, w nowym, rzeszowskim salonie dealera Sobiesław Zasada Automotive.

Oba limitowane Actrosy dostarczono w wersjach 1853 GigaSpace. Oznacza to więc największe kabiny oraz najmocniejsze, 530-konne warianty 12,8-litrowego silnika. Z zewnątrz samochody rozpoznamy między innymi po ciemnych dodatkach, typowych dla wersji „Edition 2”. Są więc czarne felgi, czarne wnętrza reflektorów, przyciemnione oznaczenia, czy oklejenia na bokach kabin. Każdy egzemplarz „Edition 2” ma też szary przód nadwozia, z osłoną przeciwsłoneczną oraz atrapą chłodnicy w kolorze zwanym „szarością kamieni księżycowych metalik”. W jednym z omawianych egzemplarzy połączono to z błękitną resztą nadwozia, natomiast drugi całkowicie został utrzymany w szarości.

Wśród innych wyróżników Actros „Edition 2” ma między innymi cztery reflektory dalekosiężne w osłonie przeciwsłonecznej. Jest też sześć pakietów z dodatkowym wyposażeniem, przewidujących między innymi biksenonowe reflektory, rozbudowany sprzęt audio, czy całą grupę najnowszych systemów bezpieczeństwa. W środku znajdziemy zaś górne łóżko o szerokości 90 centymetrów, dedykowany pakiet pościeli w gwiazdy, imitację carbonu na desce rozdzielczej, skórzaną tapicerkę, specjalny emblemat przed prawym fotelem oraz polerowane nakładki na progi wejściowe.

Wnętrze wersji „Editon 2”, na zdjęciach z oficjalnego folderu: