Aż trzy limitowane Actrosy w tej samej firmie – zaczęło się od wersji na 20-lecie modelu

Powyżej, od lewej: Edition 2, Edition 1, 20 Jahre Edition

Pan Mariusz Borowski, właściciel firmy Szybka Spedycja, zasługuje na miano kolekcjonera Actrosów. W jego flocie znajdziemy reprezentantów już trzech rzadko spotykanych, limitowanych wersji.

Przedsiębiorstwo z Jastkowic pod Stalową Wolą właśnie odebrało Mercedesa Actrosa w najnowszej wersji limitowanej „Edition 2”. Samochód ten otrzymał bardzo bogate wyposażenie, ma 40 specjalnych wyróżników i powstanie w tylko 400 egzemplarzach. Z zewnątrz rozpoznamy go między innymi o atrapie chłodnicy w kolorze „szarości księżycowej metalik”, po ciemnych reflektorach i emblematach, a także po osłonie przeciwsłonecznej z dalekosiężnymi reflektorami. Wewnątrz króluje natomiast skórzana tapicerka, „carbonowe” oklejenie” i mnóstwo opcji z zakresu najnowszych technologii.

Limitowany Actros został odebrany z rzeszowskiego salonu Sobiesław Zasada Automotive. Specjalnie na tę okazję przed obiektem ustawiono zaś dwie starsze wersje limitowane, również należące do firmy Szybka Spedycja” i wydane temu przewoźnikowi w 2017 oraz 2019 roku.

Actros MP1 oraz Actros „20 Jahre Edition”:

Pierwszą z nich był srebrny Mercedes-Benz Actros „20 Jahre Edition”, przygotowany na 20-lecie tego modelu. Ciężarówek takich jak te powstało zaledwie 200, wszystkie egzemplarze były doskonale wyposażone, a ten z Jastkowic zdołał już osiągnąć przebieg miliona kilometrów. Nieźle jak na czteroletnią ciężarówkę. Rodzynkiem z 2019 roku był natomiast czerwony Mercedes-Benz Actros „Edition 1”, wprowadzony wraz z premiera piątej generacji tego modelu. Ta wersja powstała w 400 egzemplarzach i miała przewidywać wszystkie najważniejsze nowinki z zakresu wyposażenia, na czele z elektronicznymi systemami wspomagania kierowcy.

Na koniec jeszcze dodam, że dealera Sobiesław Zasada Automotive mógł zaoferować swoim klientom łącznie pięć egzemplarzy wersji „Edition 2”. I jak się okazuje, aż trzy z nich wydano w wyjątkowo ciekawych okolicznościach. Mowa tutaj o historii opisanej powyżej, a także o tej z czerwcowego artykułu: Limitowane Actrosy “Edition 2” dla ojca i syna – rodzinne zamówienie spod Rzeszowa

Pełen opis wersji „Edition 2” znajdziecie pod tym linkiem.