Cztery Scanie R660 dla firmy Ol-Trans – to pierwsze ciągniki tej marki we flocie

Podbydgoska firma Ol-Trans pochwaliła się odbiorem czterech nowych ciężarówek marki Scania. Są to czteroosiowe ciągniki do transportu ponadnormatywnego, napędzane oczywiście jednostkami typu V8.

Były wśród nich MAN, DAF, Iveco, Volvo, a od niedawna także Ford. Nigdy wcześniej firma nie eksploatowała jednak samochodów marki Scania. Tym większą ciekawostką jest więc to nowe zamówienie, od razu opiewające na cztery egzemplarze w silnie specjalistycznych konfiguracjach.

Odebrane w tym tygodniu ciągniki reprezentują model R660 Highline w konfiguracji 8×4. Mamy tu więc 660-konny silnik typu V8 oraz dalekobieżną kabinę o niewielkim tunelu silnika. Spośród wyposażenia dodatkowego dobrano między innymi reflektory w technologii LED oraz retarder, a także pełne, aerodynamiczne obudowy tylnej wieży na zbiorniki.

Każdy z ciągników został dopuszczony do pracy w 250-tonowych zestawach, oczywiście pod warunkiem uzyskania odpowiednich zezwoleń. Tym samym będą to jedne z najciekawszych pojazdów we flocie Ol-Transu.

Zdjęcie: Ol-Trans