Hydrauliczny napęd OptiTrack, trafi także do czteroosiowych ciężarówek marki Renault Trucks

renault_gama_c_budowlane

Ciężarówki z dołączanym napędem przedniej osi, opartym na systemie hydraulicznym, ewidentnie przyjęły się na rynku. Nie dość bowiem, że rozwiązania te trafiają do ciężarówek już kilku marek, to teraz Renault Trucks zadecydowało o rozszerzeniu swojej oferty takiego właśnie systemu.

OptiTrack, bo tak nazywa się to u Francuzów, trafi teraz także do pojazdów Gamy C wyposażony w podwozia 8×4 oraz 8×2 w układzie tridemowym. W pierwszej z tych konfiguracji hydrauliczny napęd przedniej osi będzie mógł współpracować z silnikami o pojemności 13 lub 11 litrów, natomiast w przypadku 8×2*6 będzie musiał być to mniejszy silnik DTI 11. A dla przypomnienia dodam, że oprócz tego OptiTrack dostępne jest w samochodach Gamy C typu 4×2, 6×4 oraz 6×2.

Jak działa OptiTrack? Po wciśnięciu jednego przycisku system jest aktywowany i dodaje nam trakcji aż osiągniemy prędkość 25 km/h. Przednie koła napędzane są tutaj przez hydrauliczne silniki, zaś te korzystają z mocy silnika, poprzez przystawkę umieszczoną w jego tylnej części.