OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Czerwiec, 2016

Kolejne blokady we Francji oraz w Belgii, w odpowiedzi na Viapass i planowane zmiany w prawie pracy

Chyba nikt nie poczuje się zaskoczony – belgijskie oraz francuskie związki zawodowe dzisiaj po raz kolejny zablokowały drogi, w ramach organizowanych przez siebie protestów. We Francji sprawa ponownie dotyczy planowanych zmian w systemie wynagradzania godzin nadliczbowych, zaś zablokowane miejsce to port w Le Havre. Miejsce to oczywiście o dużym znaczeniu logistycznym, jako że to tędy do Francji dociera chociażby importowane paliwo.

Tymczasem w Belgii wściekli przewoźnicy zablokowali dzisiaj rano trasę N50 w okolicach Tournai. Jest to ich odpowiedź na błędy wykryte w działaniu systemu Viapass, prowadzące do nakładania na przewoźników niesprawiedliwych kar. Poza tym przewoźnicy domagają się po prostu wstrzymania poboru elektronicznych opłat, skarżąc się zarówno na błędne działanie, jak i na bardzo wysokie stawki. A o jakich niesprawiedliwych karach jest tutaj mowa? O tym przeczytacie w TUTAJ.

Poniżej: tak wyglądało dzisiaj Le Havre

Ten wpis ma 5 komentarzy

  1. Lipek napisał(a):

    Francja to chory kraj… nie dość że lenie od 8.00 pracują z dwu godzinna przerwą, o 17 już po robocie to jeszcze strajkują że trzeba pracować :/

  2. HamanN* napisał(a):

    Francji już nie ma!! Po jej fladze zwyczajowo został tylko biały pasek… z napisem CZARNYM MARKEREM: FRANCJI JUŻ NIE MA !!

  3. HamanN* napisał(a):

    Bardzo ciekawy artykuł, szkoda, że nie można obiektywnie komentować… ta poprawność polityczna…. :/

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.