rekrutuj 40ton665
Opublikowane 16 Lipiec, 2015

Darmowe badania na Master Truck 2015 – sprawdź, czy Twoje serce też jest 10 lat starsze od Ciebie

autobus_cisnienie_na_zycie

Że serca kierowców zawodowych do najzdrowszych nie należą, wiemy już z artykułu Serca kierowców zawodowych są o 10 lat bardziej zmęczone życiem niż oni sami. Dlatego też osoby odwiedzające zlot Master Truck 2015, mający odbyć się już w nadchodzący weekend, powinny zainteresować się akcją “Ciśnienie na Życie”. W jej ramach na 11. Master Trucku będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. W dniach 17-18 lipca na wszystkich chętnych będzie czekał wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Zorganizowana w specjalnym autobusie akcja odbędzie się w piątek w godzinach 12:00 – 20:00 oraz w sobotę w godzinach 10:00 – 20:00.

Dlaczego warto?

Ocena wieku serca, prowadzona za pomocą specjalnej aplikacji, pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia.

Istotnym czynnikiem warunkującym skuteczną prewencję i dobrą kontrolę nadciśnienia tętniczego w populacji pozostaje wiedza na temat zagrożeń związanych z chorobą, a podstawowym elementem jest znajomość własnego ciśnienia tętniczego. Wczesne rozpoznanie podwyższonej wartości ciśnienia tętniczego umożliwia modyfikację stylu życia, która może opóźnić lub zapobiec wystąpieniu nadciśnienia oraz pozwolić na opóźnienie lub nawet uniknięcie farmakoterapii” – mówi prof. Tomasz Zdrojewski z katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Rady Ekspertów kampanii “Ciśnienie na Życie”.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Stasz napisał(a):

    Super, na pewno skorzystam jak będę 🙂

  2. Grom napisał(a):

    Czy na Master Truck są potrzebne jakieś bilety?

Odpowiedz