DAF XG z licznymi opcjami i budowlaną wywrotką Wieltonu – ciekawy zestaw „demo”

 

Zdjęcie podesłał Czytelnik Paweł.

Gdy poleasingowe egzemplarze spod „firanek” masowo trafią na rynek, wypełniając place pod Kielcami, takie zestawy mogą być powszechnym widokiem na polskich drogach. Dzisiaj możemy to natomiast zobaczyć w formie demonstracyjnej, u niderlandzkiego dealera Loven Trucks, sprzedającego ciężarówki marki DAF oraz naczepy marki Wielton.

Ciągnik to nowy DAF XG w naprawdę bogatej konfiguracji, z między innymi pełnym pakietem aerodynamicznym, nakierowującym powietrze także pod podwoziem pojazdu. Absolutnie wszystkie lusterka zastąpiono kamerami, na bocznej osłonie widać radar „martwego pola”, a ponadto uwagę zwraca długość kabiny. Jak przystało na model XG, przód jest o 16 centymetrów bardziej wysunięty niż u poprzednika, natomiast sypialnię wydłużono o 33 centymetry (wnętrze obejrzycie tutaj).

Do tego podpięto tylnozsypową wywrotkę marki Wielton. To typowo budowlany model Strong Master, o rynnowym nadwoziu wykonanym ze stali typu Hardox. Tutaj od razu też wyjaśnię, że Loven Trucks od lat reprezentuje markę Wielton w Niderlandach, a przy okazji promuje jej produkty z ciekawymi ciągnikami. Swego czasu były to nawet Kenworthy i Peterbilty, które niderlandzki dealer próbował przywrócić na europejski rynek (niestety bez sukcesów). Jak na poniższych zdjęciach z 2016 roku, z Kenworthem T700 oraz Peterbilt 587: