„DAF XG” na bazie starego Mitsubishi – w Indonezji takie ciężarówki po prostu pracują

„DAF XG” wkrótce pojawi się w kolejnym kraju. Będzie to Indonezja, gdzie trafi wersja z prawdopodobnie czterocylindrowym silnikiem, o DMC nieprzekraczającym 5,5 tony. I choć taka informacja może brzmieć jak historia na Prima Aprilis, w Indonezji ktoś naprawdę wpadł na taki pomysł…

Kiedyś już Wam wyjaśniałem, że Indonezja pełna jest lekkich, azjatyckich ciężarówek, a ich użytkownicy lubią upodabniać kabiny do pełnowymiarowych, europejskich pojazdów. W tym artykule mogliście zobaczyć na przykład Isuzu Elf upodobnione do Mercedesa Actrosa oraz Fuso Canter udające Scanię serii R. A teraz Indonezyjczykom najwyraźniej zamarzył się nowy DAF XG, więc i taką replikę zaczęto przygotowywać na bazie wiekowego Mitsubishi.

Bazowe Mitsubishi Cold Diesel 100PS:

Obecny efekt prac (z dzisiejszego odcinka):

Relacja z budowy takiego pojazdu pojawia się na youtubowym kanale MR. JUBRIT, prowadzonym przez indonezyjski warsztat tuningowy. Widać tam jak kabina Mitsubishi Colt Diesel 100PS, modelu z lat 1978-1985, przekształca się w miniaturowe wydanie DAF-a XG, z poszyciem wykonywanym całkowicie z metalu. Podwyższenie dachu, układ reflektorów, atrapa chłodnicy, czy też układ przeszklenia – wszystko to ma być jak najbardziej zbliżone do holenderskiego pierwowzoru. Ba, nawet ramiona kamer zastępujących lusterka są tutaj kopiowane i również w ich przypadku jest to konstrukcja z metalu! Łatwo więc sobie wyobrazić jak czasochłonnym i dokładnym musi to być procesem. Poza tym cały przód ciężarówki ma zachować układ otwierania atrapy chłodnicy oraz narożników, by ułatwić codzienne serwisowanie. Trzeba tutaj bowiem podkreślić, że choć z naszego punktu widzenia ten projekt może wydawać się pewną abstrakcją, to w Indonezji takie ciężarówki-repliki trafiają do normalnego, intensywnego użytku.

Aż sam jestem ciekawy jaki będzie efekt końcowy, a także jak wyposażone zostanie wnętrze kabiny. To ostatnie jest bowiem na nagraniach całkowicie puste, a więc najprawdopodobniej też przejdzie rozległe modyfikacje, upodabniające do nowego DAF-a. A jeśli jesteście zainteresowani dotychczasowymi relacjami z budowy, to znajdziecie je poniżej, od początku projektu do stanu obecnego: