DAF XF105 „Hulk” kończy karierę w Polsce i rusza do Afryki – ostatnia trasa w Europie

W nawiązaniu do tekstu z początku kwietnia:

Słynna naczepa z Polski w jednym z najgorszych krajów, objętym wojną domową

Kolejny ciekawy pojazd opuści Polskę, by rozpocząć pracę na innym kontynencie. Tym razem będzie to DAF XF105 o przydomku „Hulk”, przez lata stanowiący dumę i radość podopolskiej firmy Sygulka Transport.

Zielony DAF został ozdobiony malunkami Hulka, czyli komiksowego superbohatera. Otrzymał też zielono-beżowe wnętrze, spory zestaw oświetlenia oraz kilka innych dodatków. Ciężarówka robiła tym wrażenie już niemal dekadę tematu, będąc wyróżnianym między innymi na zlocie Master Truck 2013. Poza tym samochód robił po prostu ogromne wrażenie na drogach, będąc swego czasu jednym z najciekawszych ciągników w kraju.

Na zlocie w Opolu w 2013 roku (archiwum Truck-Spotters.eu):

Trzeba zresztą przyznać, że „Hulk” nadal wygląda nadspodziewanie dobrze. Nie chodzi tutaj nawet o same modyfikacje, ale też o ogólny stan wizualny.  Lata jednak mijają i dzisiaj DAF XF105 jest już stosunkowo starym modelem. Takie ciągniki Euro 5 powszechnie wycofuje się z transportu dalekobieżnego, przenosząc je na lokalne trasy lub sprzedając za granicę. I właśnie ten drugi scenariusz znalazł zastosowanie w omawianym przypadku.

Jak udało mi się dowiedzieć od Czytelnika Gerarda, prawdopodobnie w najbliższą sobotę charakterystyczny ciągnik odbędzie swoją ostatnią europejską trasę. Wraz z naczepą przejedzie do Rotterdamu, zabierając tam przy okazji czteroosiową wywrotkę oraz niewielkie Iveco. Następnie „Hulk” wsiądzie na statek i uda się do nowego miejsca pracy. Będzie nim Libia, czyli państwo położone w Afryce Północnej, między Egiptem a Tunezją.

Obecny wygląd pojazdu, na zdjęciach od Gerarda: