Co mieści 28,5-metrowa „lohra” z silnikiem przed kabiną – meksykańska konfiguracja

W ramach przyglądania się specjalistycznym pojazdom, zawitamy dzisiaj aż do Meksyku. Obejrzymy autotransporter o nieznanej u nas konfiguracji, choć sygnowany europejskim logo.

Producentem omawianej zabudowy jest francuska firma Lohr, doskonale znana w europejskim transporcie samochodów. Jej popularność jest tak duża, że dała wręcz początek określeniu „lohra”, stosowanym w Polsce dla wszystkich tego typu pojazdu. Nie znaczy to jednak, że Lohr działa tylko w Europie. Firma posiada swój oddział między innymi w Meksyku i oferuje tam model C3R3-Mx, o konfiguracji dostosowanej do tamtejszych przepisów. Liczy ona aż 28,5 metra długości, bazując na trzyosiowym podwoziu z długim rozstawem, jednoosiowym wózku dolly oraz dwuosiowej naczepie.

Załadunek z 12 samochodami:

Te 28,5 metra wystarcza, by przewozić od 7 ciężkich pickupów do 15 samochodów miejskich. Przy czym na przykład pickupy ustawia się całkowicie w poziomie, z trzema egzemplarzami na ciężarówce oraz czterema na naczepie. Co też typowe dla meksykańskiego rynku, boki nadwozia pokrywa się kurtynami, by chronić przewożone pojazdy przed czynnikami zewnętrznymi. Odsłonięty jedzie tylko samochód nad kabiną, gdzie znajduje się podest o długości ponad 3 metrów.

Przykładem ciężarówki z taką zabudową może być Freightliner Cascadia z powyższego zdjęcia, dostarczony do meksykańskiej firmy JCC. Parametry wymienione już powyżej osiągnięto w nim z najkrótszym i najniższym wariantem kabiny, liczącym 3,15 metra od przedniego zderzaka do tylnej ściany nadwozia. Z tego 120 centymetrów przypada na część sypialnią, zagospodarowaną pojedynczym łóżkiem.

Przykładowe zdjęcie omawianej sypialni: