OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 8 Styczeń, 2018

Citroen dostarczy Poczcie Polskiej aż 226 Jumperów – będą to bankowozy zabudowane przez Carpol

poczta_polska_peugeot_boxer

Citroen oraz Carpol zdobyły bardzo duże zamówienie od Poczty Polskiej. Firmy mają dostarczyć pocztowcom aż 226 bankowozów klasy B, bazujących na Citroenach Jumperach.

Pocztowe Citroeny otrzymają 130-konne silniki 2.0 BlueHDI i nadwozia typu L1H1. Wspomniany Carpol dostarczy zaś pancerne zabudowy. Szoferka będzie pokryta kuloodpornymi szybami klasy BR2, kabina otrzyma opancerzenie klasy FB2, a do tego dojdzie stalowa przegroda w tylnej części ładowni. Oddzieli ona przedział do przewozu kosztowności od miejsca pracy dwóch dodatkowych konwojentów.

Nie zabraknie też mniejszych elementów wyposażenia, wymaganych przez rządowe ustawy. Pocztowe Jumpery będą miały między innymi bardziej wydajny układ wentylacyjny, system śledzenia pojazdu, czy system do sygnalizowania napadów.

Nad tekstem widzicie starszy bankowóz z Poczty Polskiej. Jest to bliźniaczy Peugeot Boxer L1H1, również z zabudową polskiej marki Carpol.

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Matrix02 napisał(a):

    Poczta Polska jest dofinansowywana z publicznych pieniedzy,a i tak jakość usług jest bardzo niska firmy kurierskie doprowadza ten przybytek do upadku.

  2. SpeX napisał(a):

    bankowozów klasy B?

  3. Michał napisał(a):

    taki pancerny bankowóz raczej lekki nie jest i silniczek 2.0 śmiech na sali. Kilkadziesiąt lat temu władza ludowa wpadła na pomysł by fiatowski silnik 1,5 wstawić do tarpana który był pojazdem rolniczym czyli poruszającym się i wożącym ładunki także w umiarkowanym terenie i też chyba motywowano się oszczędnością paliwa bo przecież dużo lepiej było sać silnik 2,1 stosowany w żukach i nysach mocniejszy ciągnący z dołu. Ech jak patrzę na ten bankowóz to mam wrażenie że historia zatoczyła koło

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.