Volkwagen Caddy Maxi Solar, czyli chłodnia zasilana przez panele słoneczne, do kupienia w salonie

volkswagen_caddy_solar_3

Na nadchodzących, holenderskich targach Horecava marka Volkswagen Samochody Użytkowe będzie prezentowała wyjątkową chłodnię. Będzie to Volkwagen Caddy Maxi Solar, który – jak na ironię – wykorzystuje do chłodzenia światło słoneczne.

Autorem zabudowy jest tutaj zewnętrzna firma Carrosseriefabriek Harderwijk. W dachu samochodu umieściła ona zestaw paneli słonecznych, które mogą zasilać agregat chłodniczy. W ten sposób powstał więc system niezależny od silnika spalinowego, oszczędzający paliwo, a przy tym niezmiernie ekologiczny.

volkswagen_caddy_solar_1

Choć brzmi to wszystko dosyć futurystycznie, zabudowa solarna zabudowa została przetestowana i zatwierdzona przez Volkswagena. Trafiła ona więc na listę nadwozi oficjalnie możliwych do zamówienia wraz z pojazdem, przynajmniej na holenderskim rynku.

Dokładniej działanie takich solarnych chłodni opisywałem tutajDla ułatwienia wklejam Wam najważniejszy fragment:

Panele słoneczne zasilają akumulator, który następnie dostarcza prąd niezbędny do działania agregatu chłodniczego, bez użycia ani kropli benzyny. Takie rozwiązanie pomaga obniżyć temperaturę w dobrze izolowanej ładowni do 0°C i utrzymywać ją przez wiele godzin. Nawet jeśli promienie słoneczne wcale nie będą docierały do pojazdu (co za dnia praktycznie nigdy się nie zdarza), w pełni naładowany akumulator wystarczy na od 2 do 4 godzin chłodzenia.

volkswagen_caddy_solar_2