Ciężarówki ze zlotu Nog Harder Lopik 2019 – ta impreza co roku przyciąga prawdziwe perełki

Nog Harder Lopik to jeden z najsłynniejszych  zlotów w Europie. Holenderska impreza przyciąga dziesiątki wyjątkowych pojazdów, często podanych poważnym modyfikacjom.  Jak natomiast było w tym roku, zaprezentują nam zdjęcia od Czytelnika „Saymona”.

Dla wyjaśnienia dodam, że fotografie przedstawiają jedynie część samochodów obecnych na imprezie. Zdjęcia zostały bowiem wykonane w czasie krótkiej przerwy w najzwyklejszej trasie. Niemniej nawet taka mała relacja pełna jest ciekawostek.

Dla przykładu, na jednej z fotografii można zobaczyć DAF-a XF Space Cab z łóżkiem umiejscowionym niczym w Scanii serii 4. Znajduje się ono nad fotelami, podczas gdy przy tylnej ścianie umieszczono dodatkowe schowki.

Wśród innych ciekawych przykładów mamy między innymi ponadnormatywne Volvo FH16 w konfiguracji 10×4, czy też pięknie odnowiony egzemplarz modelu F16. Ten ostatni był przeze mnie niedawno opisywany, w tym artykule.

Dalej uwagę zwracają ciągniki siodłowe z firmy Weeda. Przewoźnik ten zerwał z typowo holenderskim tuningiem, zamiast tego wybierając malunki z filmowymi motywami. Szczególnie efektowna twórczość trafia przy tym na tylne ściany kabin.

A do tego mamy przykład amerykańskich Peterbiltów, które również zmodyfikowano w typowo amerykańskim stylu. Efekt końcowy jest więc taki, że pojazdy te mogłyby robić ogromne wrażenie nawet w kraju swojego pochodzenia.

Dosyć wstępu, oto zdjęcia: