Bogato wyposażony Sprinter ze specjalną kabiną sypialną pod zabudowę chłodniczą

Francuski zakaz spania w pojazdach o DMC do 3,5 tony może wzbudzać oburzenie z wielu powodów. W tym także ze względów sprzętowych, wszak producenci kabin sypialnych robią naprawdę kawał dobrej roboty. Stale prezentują nowe rozwiązania, tylko zwiększając komfort wypoczynku i dopasowanie do pracy.

Tak dla przykładu, w tym tekście możecie zobaczyć pełną galerię zdjęć nowej kabiny marki Lamico. Jest to nadwozie typu Slim, a więc model stworzony specjalnie z myślą o zabudowach chłodniczych. Agregat może zmieścić się nad dachem kabiny, a jednocześnie pojazd zachowuje w pełni aerodynamiczną linę. I dlatego też Lamico Slim będzie teraz trafiało do firmy SL Express, a więc znanego polskiego przewoźnika z branży ekspresowego transportu chłodniczego.

Wewnątrz nadwozia znajdziemy jedno łóżko, z materacem liczącym 2,1 metra długości, 70 centymetrów szerokości oraz 12 centymetrów grubości. Mowa więc o parametrach zbliżonych do wielu pełnowymiarowych ciężarówek. Pod materacem znajdziemy zaś trzy schowki, o łącznej pojemności 360 litrów, porównywalnej z bagażnikiem auta osobowego klasy kompakt. Przy tym na bokach mamy dwa mniejsze schowki 110-litrowe, a ten na środku liczy aż 140 litrów, będą przystosowanym do instalacji lodówki.

Wolna przestrzeń nad materacem liczy 140 centymetrów wysokości. Pod samym sufitem znajdziemy też dodatkową przestrzeń na bagaże, mającą formę półki z ochronnymi siatkami. Ponadto SL Express wybrało z listy opcji szyberdach, umieszczony tuż nad łóżkiem i mogący przy okazji stanowić dodatkowe wyjście awaryjne. A ile to wszystko waży? W pełni wykończona sypialnia, wykonana z laminatu poliestrowo-szklanego, obciąża samochód wartością 170 kilogramów.

Przy okazji warto też zwrócić uwagę na inne wyposażenie prezentowanego samochodu. Jest to Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI z między innymi automatyczną klimatyzacją, skórzaną kierownicą, aktywnym tempomatem, kamerą cofania, automatyczną skrzynią biegów sterowaną łopatkami, a nawet z systemem multimedialnym MBUX, zapewniającym głosowe sterowanie w języku polskim. Jak już więc napisałem w tytule, mowa o „busie” skonfigurowanym naprawdę na bogato.

Sesję zdjęciową pojazdu wykonał  Henryk Anielski – autor strony “Ciężarówki w obiektywie spottera” – https://pl-pl.facebook.com/TruckerKR