Aplikacja Legal Control ostrzegająca o kontrolach ciężarówek przez miesiąc w darmowej pełnej wersji

aplikacja_legal_control_dla_kierowcow_kontrole_europa

Pamiętacie aplikację Legal Control, którą prezentowałem TUTAJ? Ten prosty program na smartfony i tablety został stworzony specjalnie z myślą o osobach zajmujących się transportem międzynarodowym, na co dzień mających do czynienia ze służbami kontrolnymi z różnych krajów. I w unikaniu właśnie tych służb Legal Control ma pomagać, bazując na zgłoszeniach dokonywanych samych użytkowników i mówiących na przykład o zorganizowanych akcjach BAG, czy też francuskiej policji.

Dotychczas Legal Control działało tak, że w darmowej wersji mogliśmy oglądać mapę zgłoszeń jedynie z najbliższych 250 kilometrów. A że w większości są to zgłoszenia holenderskie, belgijskie, niemieckie i francuskie, to z terytorium naszego kraju trudno było tak naprawdę zapoznać się z działaniem całej aplikacji. Oczywiście skutecznie zniechęcało to wiele osób do jakiegokolwiek zainteresowania tym programem, dlatego też teraz twórcy aplikacji postanowili stworzyć miesięczny okres promocyjny, w czasie którego także darmowa wersja pokazuje pełną mapę Europy i wszystkie dostępne zgłoszenia. Promocja ta rozpoczęła się dzisiaj i potrwa aż do 16 lipca.

Twórcą Legal Control jest holenderska organizacja Transport in Nood, która zajmuje się wspieraniem firm transportowych w obliczu nie do końca sprawiedliwych kar, takich jak te opisywane ostatnio na przykład TUTAJ. Za pośrednictwem aplikacji można zresztą łatwo wysłać skargę do IRU, czy po prostu poprosić o pomoc samo Transport in Nood.

Wszystkie funkcje aplikacji, poza tymi dotyczącymi zgłaszania skarg, dostępne są w języku polskim. Program ściągniecie na smartfony z systemem Android lub iOS, klikając odpowiednio TUTAJ lub TUTAJ.