OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Sierpień, 2016

6-osiowe zestawy przestrzenne dla belgijskiej firmy z polskim oddziałem, przygotowane przez Gniotpol

gniotpol_zestaw_6_osi

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że polskie oddziały firm z Beneluxu nierzadko mają w swoich flotach sprzęt zamawiany i odbierany na zachodzie. Dotyczy to zarówno samochodów ciężarowych, jak i montowanych na nich zabudów, czy też naczep oraz przyczep. Są jednak od tej reguły także pewne wyjątki, zaś wyjątkowo ciekawym z nich mogą być zestawy przestrzenne, które powędrowały ostatnio do belgijskiej firmy Vuylsteke, mającej swój oddział także właśnie w Polsce.

Mowa tutaj o zestawach aż sześcioosiowych, przygotowanych dla belgijskiego przewoźnika przez firmę Gniotpol. Aż trzy osie przypadają tutaj na centralnoosiową przyczepę, co pozwoliło zwiększyć techniczną dopuszczalną masę całkowitą do ponad 50 ton. Nie zabrakło także zabudów ze specjalnie zwiększoną ilością kłonic, a ponadto zamontowano dodatkowe mocowania do ładunków oraz oczywiście wzmocnione plandeki. A wszystko zapewne po to, żeby opisywane ciężarówki radziły sobie z ciężkimi ładunkami, bez przekraczania przy tym dopuszczalnych nacisków na osie i bez troski o wytrzymałość.

Źródło zdjęcia: Gniotpol (Facebook)

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. carrera369 napisał(a):

  Gniotpol – ciekaw nazwa firmy 😀

 2. Tołdi napisał(a):

  Bardzo ładne zestawy, ale te tridemy przy dmc 40 ton wcale niepotrzebne. Taki zestaw będzie miał przy DMC 40 ton maksymalną ładowność około nie większą jak ok. 22-23 tony max! Taki zestaw na pusto ale z pełnymi “kotłami” i ekwipunkiem kierowcy waży najmniej 17 ton jak nie więcej! Tak więc ta 6 oś w polskich i nie tylko polskich warunkach, a już w szczególności na przerzutach po UE, gdzie w większości państw DMC wynosi 40 ton, jest zbędna (dodatkowe koszty jej obsługi, jej waga, itp, itd….). Ale skoro te zestawy mają trafić do przewoźnika z Belgii, gdzie DMC zdaje się jest 44 tony, a jeszcze jak do tego mają odpowiednie zezwolenia, no to niech się cieszą i niech im się dobrze sprawują. Tego im życzę, skoro takie im były potrzebne.

  • WildS napisał(a):

   W Holandii max DMC takiego zestawu to 50 ton. Na krajówce będą mogli załadować do tej “technicznej”. Poza tym nic nie szkodzi mieć w dowodzie nawet 100 ton przecież. Chodzi o to, żeby nie przekraczać przepisów kraju, przez który się jedzie.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.