27-letni Mercedes SK 1748 wystawiony w Polsce za 100 tys. euro – ciężarówka ma 23 tys. km przebiegu

Daleszyce w województwie świętokrzyskim to prawdziwe zagłębie komisów z samochodami ciężarowymi. Można tak kupić pojazdy wszelkiej maści, od zwykłych ciągników, aż po ciężarówki specjalistyczne. A teraz okazuje się, że można tam nawet wydać 100 tys. euro na niemalże nowego Mercedesa SK.

Jeden z daleszyckich komisów wystawił na sprzedaż Mercedesa SK 1748 z 1991 roku. Ciężarówka przejechała zaledwie 23 tys. kilometrów i ostatnie 27 lat spędziła w garażu. Mamy tutaj więc całkowicie fabryczny lakier, nawet nie ubrudzony silnik, nadwozie pozbawione rdzy oraz wnętrze, które wygląda na zupełnie nieużywane. Pozostaje tylko pytanie, czy nawet w tym stanie, opisywane SK warte jest ponad 400 tys. złotych netto.

Trzeba tutaj bowiem przypomnieć inne ogłoszenie sprzedaży, opisywane przeze mnie na początku kwietnia (zapraszam tutaj). W nim również znajdziemy Mercedesa SK 1748, lecz jest to absolutnie unikatowy egzemplarz o nazwie Eurotruck 1, przygotowany na zamówienie firmy Dekra. Owszem, ciężarówka ma już pół miliona przebiegu, ale kosztuje niecałe 60 tys. euro i ma przy tym nieporównywalnie wyższą wartość historyczną.

Ogłoszenie znajdziecie tutaj, a poniżej pamiątkowe zrzuty ekranu: