Zlot wyjątkowych ciężarówek przy wyścigu na Torze Poznań – trwa zbieranie zgłoszeń

Wyścigom z serii European Truck Racing Championship tradycyjnie towarzyszą zloty tuningowanych i zabytkowych ciężarówek. Tradycja ta znana jest między innymi z tak słynnych torów, jak niemiecki Nürburgring lub francuski Le Mans. Pod koniec czerwca coś podobnego mamy natomiast zobaczyć w Poznaniu, a Wy macie teraz okazję, by osobiście wziąć w takim wydarzeniu udział.

Zacznę tutaj od przypomnienia, że w dniach 23-25 czerwca 2023 roku, po raz pierwszy w historii, na Torze Poznań odbędzie się Truck Grand Prix of Poland. To zupełnie nowa runda z serii Goodyear FIA European Truck Racing Championship, która ściągnie do Polski najbardziej profesjonalne ciężarówki do wyścigów torowych. W praktyce mowa tutaj o ważących ponad 5 ton ciągnikach, z silnikami wzmocnionymi do ponad 1000 koni mechanicznych, z prędkością maksymalną 160 km/h, a przy tym nadal z manualnymi skrzyniami biegów.

W czasie gdy wyczynowe ciągniki będą ścigały się na torze, na pobliskim padoku, w tak zwanej „fanzonie”, mają wystawić się ciężarówki po tuningu i ciężkie pojazdy zabytkowe. Organizatorzy właśnie rozpoczęli poszukiwania takich samochodów, zgłoszenia zbierając mailowo, do dnia 10 czerwca. Jeśli więc posiadacie wyjątkową ciężarówkę i chcielibyście zaprezentować ją przy Torze Poznań, prześlijcie minimum trzy zdjęcia i opis pojazdu na adres truckrace@aw.poznan.pl. Wszystkie zgłoszone w ten sposób kandydatury mają zostać rozpatrzone, a właściciele najciekawszych pojazdów otrzymają zaproszenia.

Równolegle trwa także sprzedaż zwykłych biletów, które umożliwią oglądanie wyścigów z trybun lub ze strefy VIP. Pełna informacja na ten temat, wraz z terminami oraz cenami, dostępna jest pod tym linkiem.

Film z ubiegłorocznych wyścigów na torze Nürburgring: