OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Kwiecień, 2019

Zlot dedykowany dla ciężarowych youngtimerów – przybyło 150 pojazdów, w tym wiele piękności

Youngtimery to samochody powoli zasługujące na miano klasyków, a przy tym nadal widywane w codziennym użytku. Mowa tutaj przede wszystkim o pojazdach z lat 90-tych, które wzbudzają dzisiaj coraz większy sentyment i zainteresowanie. Dlatego Holendrzy zdecydowali się na stworzenie nowej serii zlotów, dedykowanej właśnie dla ciężarowych youngtimerów.

Ta nowa impreza nazywa się Retro Truck Tour i w miniony weekend miała swoją drugą edycję. Łącznie pojawiło się na niej 150 ciężarówek, w większości pasujących do powyższego opisu. Były to przede wszystkim Scanie, w postaci najróżniejszych egzemplarzy serii 3 oraz 4. Do tego doszły też liczne Volva, z modelami F12, FH12, a nawet NH12 z silnikiem przed kabiną. Wśród znacznie rzadziej spotykanych maszyn były zaś takie pojazdy, jak MAN F2000, Mercedes-Benz SK, DAF 95.500 z silnikiem Cumminsa, czy też pięknie odnowione Iveco TurboStar.

Ponadto, poza tymi youngtimerami, na zlocie nie zabrakło też nowych aut, lecz utrzymanych w klasycznym stylu. Były to oczywiście samochody w typowo duńskim lub holenderskim stylu, na przykład z zabytkowymi kierownicami. Wszystko to można zaś zobaczyć na filmach, które w coraz większej ilości pojawiają się na YouTube. Trzy z nich zamieszczam poniżej: