Złodzieje ukradli koła napędowe z pięciu ciągników – nocny nalot na dealera

W Danii trwają przygotowania do procesu dwóch złodziei, którzy przez co najmniej kilka miesięcy kradli z ciężarówek drzwi, maski oraz zderzaki (artykuł tutaj). Tymczasem we Francji podobny problem pojawił się z kołami, które zaczęły ginąć z fabrycznie nowych ciągników, dopiero czekających na wydanie do klientów. Stąd też powyższa fotografia, przedstawiająca kradzież z ubiegłego tygodnia.

Prezentowane zdarzenie miało miejsce u jednego z autoryzowanych dealerów marki Renault Trucks, w firmie Garage Vrignaud z Les Herbiers na zachodzie Francji. Złodzieje obrali za cel pięć nowych ciągników Renault Gamy T, demontując z nich wszystkie koła znajdujące się na osiach napędowych. Łącznie zginęło więc 20 felg z 20 oponami, generując finansowe straty na co najmniej kilkanaście tysięcy euro.

Niestety, przestępcy działali na tyle szybko i sprawnie, że policji nie udało się ująć żadnej osoby podejrzanej. Jednocześnie Francuzi donoszą w mediach społecznościowych, że to nie są pierwsze kradzieże tego typu i koła giną w kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu egzemplarzach na raz. Złodzieje najwyraźniej dostrzegli więc w tym prosty i szybki sposób na nielegalny zarobek.