Zapisy na darmowe szkolenia dla nowych kierowców – Profesjonalni Kierowcy 2023

Startują zgłoszenia do kolejnej, już ósmej edycji programu Profesjonalni Kierowcy. To seria specjalnych szkoleń, przeznaczonych dla tych osób, które dysponują prawem jazdy kategorii C lub C+E, ale nie zdążyły jeszcze zdobyć żadnego zawodowego doświadczenia.

Główny zamysłem programu jest przygotowanie młodych kierowców do pracy w zawodzie, przekazując im wiedzę, którą trudno zdobyć podczas zwykłego kursu jazdy. Mowa tu więc między innymi o korzystaniu z nowoczesnych systemów elektronicznych, radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych, manewrowaniu z pełnowymiarową naczepą, czy po prostu zabezpieczaniu ładunku i przygotowywaniu zestawu do trasy. Poza tym szkolenia mają pomóc w wykonaniu takich czynności, jak na przykład przygotowanie atrakcyjnego CV.

Co ważne, udział w Profesjonalnych Kierowcach jest całkowicie darmowy, a szkolenia mają charakter nie tylko teoretyczny, ale także praktyczny. Łącznie na ten rok przewidziano pięć dni z praktyką, a pierwszym z nich będzie 29 maja, zorganizowany na Autodromie Jastrząb pod Szydłowcem. Tam uczestnicy programu będą mogli potrenować jazdę w poślizgu, spinać różnego typu zestawy, odbyć jazdy próbne pojazdami elektrycznymi, czy wysłuchać wykładu Komendy Policji w Radomiu, poświęconego przepisom dla kierowców ciężarówek.

Zapisy trwają do 12 maja i można ich dokonać przez internet, na stronie internetowej www.profesjonalni-kierowcy.pl. Głównym organizatorem całej inicjatywy jest marka Volvo Trucks i to właśnie jej instruktorów oraz pojazdów można spodziewać się na szkoleniach. Poza tym akcja ma też długą listę partnerów, którzy dostarczają między innymi niezbędny sprzęt. Mowa tutaj o firmach Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, Chubb oraz Volvo Financial Services (VFS).