Wywrotka z hydrauliczną tylną burtą od KH-Kipper – zabudowa, która zwiększy efektywność w kopalni

kh_kipper_wywrotka_hydrauliczna_tylna_burta_0

Jeśli chodzi o produkowanie ciężarówek z wyspecjalizowanymi, często nietypowymi zabudowami, polska firma KH-Kipper naprawdę ma się czym pochwalić. Przykładem interesującego pojazdu, który opuścił w ostatnich dniach zakłady tej firmy, może być Mercedes-Benz Arocs z zabudową-wywrotką W1M.

Beżowa (cremowa? piaskowa? niestety jestem facetem, więc nie potrafię ocenić) ciężarówka będzie pracowała na terenie kompani, co oznacza wyjątkowo częste rozładunki, pochłaniające sporą część całego czasu pracy. Z tego też powodu jej zabudowę wzbogacono na życzenie klienta o tylną burtę z układem hydraulicznego podnoszenia. Rozwiązanie tego typu umożliwia szybsze wysypanie urobku, pozwala dozować wysyp ładunku, a przy okazji jest dodatkowym zabezpieczeniem w czasie jazdy po mocno pochyłym terenie.

Ciekawa jest tutaj zresztą nie tylko burta, lecz cała wywrotka. Tylnozsypowa konstrukcja ma wzmocnioną, aż trzywarstwową podłogę, która uodparnia pojazd na uderzenia przy bardzo częstych załadunkach. Oprócz tego mamy tutaj też wydłużony dach, który zastanowi dodatkowe zabezpieczenie kabiny.

kh_kipper_wywrotka_hydrauliczna_tylna_burta_2 kh_kipper_wywrotka_hydrauliczna_tylna_burta_1