Więcej krajowych ładunków dla Amazona – firma ma oficjalnie wejść do Polski

Polscy przewoźnicy mogą się wkrótce spotkać z zupełnie nowym źródłem zleceń. Ma to być krajowa praca dla firmy Amazon, w ramach przygotowywanej, polskiej wersji tego serwisu.

W Polsce mamy już całą grupę centrów logistycznych Amazona, a także setki obsługujących je pojazdy. Wszystko to jednak pracuje dla zagranicznych klientów serwisu, w tym przede wszystkim Niemców. Jeśli jednak potwierdzą się informacje podane przez „Dziennik Gazeta Prawna”, wkrótce sytuacja może ulec zmianie. Amazon ma bowiem rozpocząć oficjalną działalność w naszym kraju,  konkurując pod tym względem z Allegro.

Wstępnie już wiadomo, że ostatecznym dostawcą paczek byłaby Poczta Polska. Amazon ma prowadzić z pocztowcami zaawansowane rozmowy, a sama Poczta dopiero co zamówiła 1000 nowych samochodów dostawczych. Nieoficjalnie udało się też ustalić, że debiut Amazona jest tematem na najbliższą przyszłość. Amerykański gigant miałby pojawić się w Polsce jeszcze przed „czarnym piątkiem”, czyli tradycyjnym dniem promocji, przypadającym w tym roku na 27 listopada.

Podkreślam jednak, że to wszystko wstępne i nieoficjalne informacje. Zarówno Amazon, jak i Poczta Polska nie chcą bowiem komentować tej sprawy.