Waberer’s osiągnął rekordowy zysk bez większego rozbudowywania swojej floty

Z uwagi na imponującą wielkość floty, a także przejście w ostatnich latach poważnych problemów finansowych, wyniki węgierskiej firmy Waberer’s potrafią wzbudzać powszechne zainteresowanie. Spójrzmy więc co ciekawego wydarzyło się tam w pierwszym kwartale 2023 roku.

Jak określił to sam przewoźnik, był to najlepszy kwartał w całej najnowszej historii firmy. Waberer’s zwiększył bowiem swoje obroty o 11 procent, do poziomu 176,7 miliona euro, a jednocześnie wypracował z tego rekordowo wysoki zysk. Ten ostatni wyniósł 10,4 miliona euro, będąc aż sześciokrotnie wyższym niż w pierwszym kwartale roku ubiegłego.

Wszystko to wydaje się bardzo ciekawe z dwóch powodów. Po pierwsze, firma osiągnęła swój rekord w obliczu powszechnie sygnalizowanego kryzysu w branży, a po drugie, wcale nie potrzebowała w tym celu masowego powiększania floty. Park maszyn utrzymał się bowiem na poziomie 2,8 tys. zestawów, podobnym jak w roku ubiegłym, a zatrudnienie kierowców wzrosło tylko o 4 procent, do średnio 3,6 tys. osób.